Lotus nezaplatil mzdu ani Valsecchimu

Záložní jezdec Lotusu Davide Valsecchi prozradil, že ani on neviděl od týmu Lotus svůj smluvní plat za loňskou sezónu.
Lotus nezaplatil mzdu ani Valsecchimu

Nezaplacený plat uvedl jako jeden z hlavních důvodů při svém odchodu Kimi Räikkönen, ale finanční potíže mají v Enstonu evidentně širší dopady.

"Podle smlouvy jsem měl plat jako číšník. Ještě mi nezaplatili," uvedl Valsecchi pro F1P. "Jsem si jistý, že jakmile budou moci, svůj dluh uhradí."

"Vždy se ke mně chovali dobře, od chvíle, kdy si mě vybrali, a také když mě trénovali, protože pochybovali o Grosjeanovi. A také byli ke mně féroví, když mi řekli, že přijde Kovalainen (jako náhrada za Räikkönena)."

Italský závodník proto není na tým naštvaný. "Jsem vděčný Lotusu, že si mě vybral jako třetího jezdce, aniž by za to něco chtěl. Nemůžu si stěžovat. Zkuste si najít místo třetího jezdce, aniž byste museli zaplatit jediné euro!"

"Nehovoříme tu o Ferrari, hovoříme o týmu, který by mohl prodat sedačku za dva nebo tři milióny eur. Lotusu hodně dlužím, byli skvělí vzhledem k sezóně, jakou měli."

Co bude dělat Valsecchi dál, zatím neví. Budoucnost zůstává otevřená. Ale závodní sedačka se zdá být mimo dosah, protože je moc drahá. "Když jsou tu jezdci, jako Mexičané a Venezuelané, kteří přinášejí 15 miliónů eur nebo víc, ta mise je pro mě téměř nemožná."

"Prvotní problém je pořád stejný pro nás všechny, a tedy i pro mě. Musíte mít rozpočet, který podpoří potřeby týmu."

Ital by po roce v roli záložníka Lotusu znovu rád závodil. Jelikož mu to ve formuli 1 zřejmě nevyjde, pozornost obrací jinam. "Neskrývám svoji touhu dostat se do IndyCar. Někdo mi podal ruku, i když v USA nejsem tak známý jako tady v Evropě, kde jsou dobře známé mé úspěchy z GP2."

Diskuze (22) Další článek: Räikkönen začal svoji druhou kariéru u Ferrari, usedl do simulátoru