Lotus nevyčítá Grosjeanovi ani jeden incident z Maďarska

Romain Grosjean odjel na Hungaroringu napjatými momenty nabitý závod, ale ve všech situacích zvládl svoji práci tak, aby nenaštval své šéfy.
Lotus nevyčítá Grosjeanovi ani jeden incident z Maďarska

Francouzský závodník měl problémy se svým týmem loni kvůli četným nehodám, hlavně po startech závodů. V Maďarsku se sice s některými soupeři také dostal do kontaktu, ale způsobem, který mu šéf týmu Eric Boullier nevyčítá.

"Ne. Abych byl upřímný, mám jiný názor," cituje Boulliera Autosport. "Vím, že byl loni Romain pod palbou, ale na startu jste mohli vidět, že byl Vettelův manévr trochu na hraně."

"On mu byl blízko, a když máte vedle sebe auto na tomto místě, nemůžete očekávat, že ho předjedete. Takže nebylo férové, že se pokusil na něj najet."

V závodě se Grosjean potkal také s Buttonem a Massou, ale ani v těchto případech mu Boullier nic nevyčítá.

"Abych byl upřímný, nevidím na Romainovi nic špatného. Byl to další brilantní víkend a já jsem s tím spokojený. Je to druhý v řadě, takže teď evidentně ví, co dělat."

"Už je rychlý a dokáže mít výsledky, takže na tom bude stavět a bude silnější a silnější."

Další článek: Ecclestone potvrdil, že Indie příští rok vynechá

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10