Lotus neví, zda bude bojovat o titul, ale už se považuje za top tým

Šéf Lotusu Eric Boullier odmítl, že by vítězství v Austrálii udělalo z jeho týmu jasného kandidáta na titul. Ale zlepšení vůči loňskému roku tu je.
Lotus neví, zda bude bojovat o titul, ale už se považuje za top tým

Räikkönen zvítězil v Austrálii relativně snadno a všichni si teď kladou otázku, jestli měl Lotus jen štěstí na podmínky, nebo zda bude tak dobrý i v dalších závodech, což by z něj učinilo vážného kandidáta na titul.

"Ne," cituje Autosport Boullierovu odpověď na otázku, zda je teď Lotus jistým aspirantem na celkové vítězství. "Teď jsem soustředěný jen na to, že jsme prohlásili, že chceme být top týmem."

"Takový začátek sezóny znamená, že do boje o šampionát dáme vše, ale zatím je příliš brzy na vyřknutí čehokoliv jiného, než že Lotus je teď top týmem."

"A pokud každý rok dokážeme bojovat o vítězství, tak potom můžete nabrat sílu a možná se znovu stát mistry."

Boullier však nepopírá, že je Lotus ještě v lepší formě než před rokem. "Už na začátku loňské sezóny jsme několikrát dohnali přední vozy ke konci závodu, protože jsme měli jinou strategii, nebo jsme lépe zacházeli s pneumatikami."

"Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom si tyto silné stránky loňského vozu udrželi, a samozřejmě zlepšili ty slabé. Je pravda, že pneumatiky 2013 mají podle všeho o trochu větší degradaci, takže nás to staví do jiné situace."

Romain Grosjean po závodě přiznal, že Lotus v Melbourne nečekal ani boj o stupně vítězů, viděl se tak na čtvrté až páté pozici. Výhra proto byla překvapivá. A to i proto, že tým předpokládal dominanci Red Bullu.

"Měli jsme trochu strach, ano," přiznal Boullier ve vztahu k úřadujícím mistrům. "Jejich auto mělo lepší výkon na jedno kolo a horší na dlouhou vzdálenost."

Další článek: Nejrychlejší auto v závodě jsme měli my, věří Ferrari

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00