Lotus: Navzdory vynechaným testům jedeme do Melbourne v dobré formě

Tým Lotus je přesvědčený, že ho ztráta třetiny předsezónních testovacích dnů nijak vážně nepoznamenala. Monopost E20 podává dobré výkony a jezdci jsou s ním spokojení.
Lotus: Navzdory vynechaným testům jedeme do Melbourne v dobré formě

Lotus se minulý týden vrátil v Barceloně na trať poté, co musel vynechat prostřední testy a upravit své šasi. A čistě podle výsledkových listin to byl návrat vydařený, protože tři ze čtyř dnů byl nejrychlejší právě enstonský monopost.

"Nejrychlejší čas dne samozřejmě vypadá dobře, ale nikdo nebude vědět, jak rychlé jsou ostatní vozy, dokud nezačne kvalifikace v Albert Parku," připomněl Kimi Räikkönen, jenž si v neděli připsal nejrychlejší kolo předsezónních testů v Barceloně.

"Všechny změny, které jsme v průběhu testů na voze udělali, ho vylepšily, takže uvidíme, jak to dopadne za pár týdnů v Melbourne. Jsem pozitivní."

Dobrou náladu má i vedení týmu. "Navzdory absenci v jednom testu jsme před Melbourne v dobré formě," hodnotil provozní ředitel Alan Permane. "Odjeli jsme dvě závodní vzdálenosti (v neděli) a E20 se ukázala být spolehlivá, snadno nastavitelná a předvídatelná. Oba jezdci hlásili, že jsou spokojení."

Poslední slovo měl šéf týmu Eric Boullier. "Po zklamání z minulého týdne byl tento test klíčový a já si myslím, že jsme odvedli dobrou práci," řekl. "Zaprvé jsme si potvrdili, že úpravy vyřešily problémy, které jsme měli s předním zavěšením."

"Navzdory dešti a drobným technickým potížím jsme vůz lépe poznali. Teď mu lépe rozumíme a máme pár dobrých směrů v nastavení, které můžeme dál rozvíjet. Navíc se zdá, že jsou oba jezdci spokojení s vyvážením vozu a opotřebením pneumatik. Jsme mírně optimističtí a těšíme se na Melbourne."

Další článek: Jsme zklamaní. V Austrálii o pódium bojovat nebudeme, avizuje Ferrari