Lotus: Naším dalším cílem je bohužel Williams

Tým Lotus je nadšený z pokroku, kterého dosáhl v posledním závodě, a chce postupovat dál. Mrzí ho ale, že potkává legendární Williams tak nízko.
Lotus: Naším dalším cílem je bohužel Williams

V Grand Prix Číny dokázal Heikki Kovalainen dojet do cíle před Pastorem Maldonadem a Sergiem Pérezem, což byl jasný důkaz, že se Lotus posouvá směrem ke středu pole. V tomto trendu chce pochopitelně pokračovat.

"V Barceloně budeme mít velké úpravy, v poslední době jsme dosáhli velkého pokroku v aerodynamickém tunelu," prozradil technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne v rozhovoru pro BBC. "Tým, který je v současnosti naším cílem, je bohužel asi Williams."

"Říkám bohužel, protože Williams je velký tým a velké jméno, ale jsou to oni, s kým se potkáme jako první. Teď jsme tým Lotus a jestli závodíme s Williamsem, je to pro nás dobré."

Lotus je jedním z týmů, které vstoupily do loňské sezóny jako nováčci. V této skupině byl nejlepší a obsadil 10. místo v šampionátu. Letos se chce přimíchat do středu pole a získat první body.

Další článek: Kubica nemocnici zatím neopouští, ale mohl by

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.