Lotus nasadí v Koreji velké úpravy. Doufá, že ho udrží v boji o titul

Po letní přestávce měl být Lotus jedním z favoritů, ale výkonnost má naopak relativně horší. Znovu trápit top týmy chce díky vylepšenému vozu.
Lotus nasadí v Koreji velké úpravy. Doufá, že ho udrží v boji o titul

Po průměrně vydařených závodech v Itálii a Singapuru se Lotus chystá nasadit novinky, které by ho měly výkonnostně posunout vpřed.

"Velké úpravy budeme mít v Koreji, opravdu slušné vylepšení aerodynamiky," vysvětloval provozní šéf týmu Alan Permane pro Autosport. "Navíc máme v plánu nasadit naše zařízení (dvojité DRS) v Suzuce."

"Na tři top týmy jsme začali ztrácet a potřebujeme se mezi ně znovu přimíchat. Doufám, že s nimi budeme znovu bojovat, jako tomu bylo v Budapešti."

Lotus měl nové díly už v Singapuru, v pátek testoval novou podlahu a nové zadní křídlo. Auto se ale chovalo špatně, a tak se tým rozhodl novinky před sobotou odstranit. Podle Permana to ale nutně neznamená, že se vůbec nepovedly.

"V pátek jsme měli jisté úpravy, které nás nepřesvědčily, ale v Singapuru je těžké hodnotit, co se děje. Takže jsme vsadili na jistotu a sundali je. Všechno, co vyšlo z aerodynamického tunelu, fungovalo, a možná jsme si kvůli tomu tentokrát nedávali dost pozor."

"Může se stát, že přijedeme do Suzuky a budou fungovat velmi dobře. Jsem optimista, že to, co nasadíme, nám umožní bojovat. I když nic jisté není, jsem celkem přesvědčený, že v Suzuce budeme v dobré formě."

Další článek: McLaren už nabízí Hamiltonovi skoro stejně peněz jako Mercedes

28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz