Lotus nasadí difuzor podle Red Bullu, slibuje si sekundové zrychlení

Tým Lotus začne také těžit z přínosů foukaného difuzoru, poprvé ho nasadí v Barceloně a věří, že ho posune do středu pole.
Lotus nasadí difuzor podle Red Bullu, slibuje si sekundové zrychlení

"Celé se to týká zádě vozu," řekl o úpravách pro Barcelonu technický ředitel Mike Gascoyne. "Je to komplet difuzoru a výfuků po vzoru Red Bullu. Loni jsme foukaný difuzor nenasadili, takže jsme ho měli připravený pro začátek sezóny, ale v aerodynamickém tunelu jsme ho mohli zkoušet až od Vánoc, takže jsme v této oblasti doháněli ztrátu."

"Pro mnoho týmů to bylo na začátku roku horké téma, takže je přirozené, že jsme se na tuto oblast podívali. Ve vývoji jsme viděli, že je to velký krok vpřed, mnohem větší, než obvykle očekáváte. Proto ho nasazují všichni. Ale dobré je, že se díky němu budeme moci přiblížit těm, kdo už ho mají."

Konkrétní zlepšení, které by měl foukaný difuzor Lotusu přinést, vyčíslil Gascoyne relativně přesně. "Očekáváme, že to bude asi sekunda, až jedna sekunda." Na druhé straně ale přiznal, že všechno nemusí přijít najednou v Barceloně.

"Může nám trvat pár závodů, než ho plně využijeme, protože bude záležet na strategii pro motor a foukanou podlahu, a někteří s tím mají víc zkušeností než my," potvrdil Gascoyne. "Ale očekáváme, že naše úpravy budou významné. Myslím, že uděláme velký krok a v dalších závodech to bude ještě lepší."

Pro Lotus bude důležité zjištění, jaký vliv má nový difuzor na opotřebení pneumatik, které jsou pro vývoj závodů klíčové. Malajsijská stáj doufá, že díky zlepšení začne bojovat s Toro Rosso, Force Indií, Sauberem a Williamsem.

Další článek: Nový paddock v Silverstonu