Lotus na Silverstonu očekává návrat na bodované pozice

Lotus je přesvědčen o tom, že okruh v Silverstonu bude jeho vozu více sedět a nabídne tak týmu možnost rozšířit své doposud skromné bodové konto.
Lotus na Silverstonu očekává návrat na bodované pozice

V posledních dvou závodech v Kanadě a Rakousku vyšel tým bodově naprázdno a s osmi body mu zatím v Poháru konstruktérů patří osmé místo.

„Neřekl bych, že jsme (z Rakouska) přijeli příliš spokojeni, jelikož jsme nebyli odměněni body, ovšem Pastor (Maldonado) vytěžil ze závodu maximum, takže si můžeme vzít i nějaká pozitiva,” řekl zástupce šéfa týmu Lotus Federico Gastaldi.

„Tým po opravdu těžkém závodě v Montréalu bojoval se svým typickým duchem, který hodně říká o týmu a o přístupu, jaký máme. To nám dává dobrý základ pro dosažení našich cílů pro Silverstone, kde chceme něco přidat k našim dosavadním bodům.”

Maldonado chce dostat Lotus zpět na vrchol

Maldonado chce dostat Lotus zpět na vrchol

Romain Grosjean se na závod ve Velké Británii těší, jelikož si myslí, že rychlý charakter okruhu bude vozu E22 sedět.

„Je to skvělá trať se spoustou rychlých zatáček, které by měly E22 sedět mnohem více než okruhy, na kterých jsme byli nedávno,” řekl Francouz.

„Silverstone je náročný, má však dobrý rytmus. Je to jeden z nejrychlejších okruhu v sezóně. Jsou tu legendární zatáčky jako komplex Maggotts, Becketts, Chapel. Je skvělý pocit jimi projíždět.”

Podobně se na Silverstone dívá také Maldonado, který jej přirovnal ke Katalánskému okruhu v Barceloně, kde se letos podařilo Lotusu získat body.

„Bylo by skvělé vrátit se do pozice, ve které jsme byli v Barceloně, což je docela podobná trať. Myslím, že budeme v pořadí výše, než jsme byli v posledních závodech,” dodal Maldonado.

Diskuze (2) Další článek: DTM: Na deštivém Norisringu vyhrál Robert Wickens s Mercedesem
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.