Lotus na Silverstonu očekává návrat na bodované pozice

Lotus je přesvědčen o tom, že okruh v Silverstonu bude jeho vozu více sedět a nabídne tak týmu možnost rozšířit své doposud skromné bodové konto.
Lotus na Silverstonu očekává návrat na bodované pozice

V posledních dvou závodech v Kanadě a Rakousku vyšel tým bodově naprázdno a s osmi body mu zatím v Poháru konstruktérů patří osmé místo.

„Neřekl bych, že jsme (z Rakouska) přijeli příliš spokojeni, jelikož jsme nebyli odměněni body, ovšem Pastor (Maldonado) vytěžil ze závodu maximum, takže si můžeme vzít i nějaká pozitiva,” řekl zástupce šéfa týmu Lotus Federico Gastaldi.

„Tým po opravdu těžkém závodě v Montréalu bojoval se svým typickým duchem, který hodně říká o týmu a o přístupu, jaký máme. To nám dává dobrý základ pro dosažení našich cílů pro Silverstone, kde chceme něco přidat k našim dosavadním bodům.”

Maldonado chce dostat Lotus zpět na vrchol

Maldonado chce dostat Lotus zpět na vrchol

Romain Grosjean se na závod ve Velké Británii těší, jelikož si myslí, že rychlý charakter okruhu bude vozu E22 sedět.

„Je to skvělá trať se spoustou rychlých zatáček, které by měly E22 sedět mnohem více než okruhy, na kterých jsme byli nedávno,” řekl Francouz.

„Silverstone je náročný, má však dobrý rytmus. Je to jeden z nejrychlejších okruhu v sezóně. Jsou tu legendární zatáčky jako komplex Maggotts, Becketts, Chapel. Je skvělý pocit jimi projíždět.”

Podobně se na Silverstone dívá také Maldonado, který jej přirovnal ke Katalánskému okruhu v Barceloně, kde se letos podařilo Lotusu získat body.

„Bylo by skvělé vrátit se do pozice, ve které jsme byli v Barceloně, což je docela podobná trať. Myslím, že budeme v pořadí výše, než jsme byli v posledních závodech,” dodal Maldonado.

Další článek: DTM: Na deštivém Norisringu vyhrál Robert Wickens s Mercedesem

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.