Lotus musí věnovat zvýšenou pozornost spolehlivosti

Zatímco se Lotus učí využívat potenciál vozu a pneumatik, menší problémy mu začala dělat spolehlivost. Té se teď musí věnovat víc.
Lotus musí věnovat zvýšenou pozornost spolehlivosti

Před závodem v Německu myslí šéf Lotusu Eric Boullier na nejvyšší příčky, ale připomněl, že základ tvoří spolehlivost techniky. "Vítězství by vzhledem k naší výkonnosti z poslední doby mohlo být rozumným cílem," řekl před Hockenheimem. "Nicméně pódium by také mohlo být reálným a férovým cílem."

"Já si myslím, že bychom se měli soustředit na provozní stránku věcí a zajistit, že naše přípravy budou perfektní. Od Montrealu náš vůz nebyl nejspolehlivější, měli jsme problémy s KERS, diferenciálem, alternátorem a převodovkou. Děláme maximum, abychom je vyřešili."

"V Silverstonu jsme dramaticky vylepšili naše pit stopy díky novým procedurám a dílům. V Hockehneimu se v pátek ukážou některé zajímavé díly. Jak vidíte, tak se snažíme. Nechceme nic ponechat náhodě a chceme mít mnohem lepší druhou polovinu šampionátu."

Cílem Lotusu pro letošní sezónu je čtvrté místo v šampionátu, takže má vzhledem ke své současné třetí pozici rezervu. To ovšem neznamená, že se nebude snažit o ještě lepší umístění, když na to má výkonnost.

"Doufáme, že oba jezdci podají v závodě podobně dobrý výkon (jako v Británii) a o trochu lepší v kvalifikaci," řekl ke GP Německa technický šéf James Allison. "A s trochou štěstí bychom mohli začít nahánět Ferrari na druhém místě v šampionátu... A možná bychom si při tom mohli začít budovat trochu náskok před McLarenem."

Další článek: Aerodynamika se dostala na první místo díky mně, říká Newey

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00