Lotus musí věnovat zvýšenou pozornost spolehlivosti

Zatímco se Lotus učí využívat potenciál vozu a pneumatik, menší problémy mu začala dělat spolehlivost. Té se teď musí věnovat víc.
Lotus musí věnovat zvýšenou pozornost spolehlivosti

Před závodem v Německu myslí šéf Lotusu Eric Boullier na nejvyšší příčky, ale připomněl, že základ tvoří spolehlivost techniky. "Vítězství by vzhledem k naší výkonnosti z poslední doby mohlo být rozumným cílem," řekl před Hockenheimem. "Nicméně pódium by také mohlo být reálným a férovým cílem."

"Já si myslím, že bychom se měli soustředit na provozní stránku věcí a zajistit, že naše přípravy budou perfektní. Od Montrealu náš vůz nebyl nejspolehlivější, měli jsme problémy s KERS, diferenciálem, alternátorem a převodovkou. Děláme maximum, abychom je vyřešili."

"V Silverstonu jsme dramaticky vylepšili naše pit stopy díky novým procedurám a dílům. V Hockehneimu se v pátek ukážou některé zajímavé díly. Jak vidíte, tak se snažíme. Nechceme nic ponechat náhodě a chceme mít mnohem lepší druhou polovinu šampionátu."

Cílem Lotusu pro letošní sezónu je čtvrté místo v šampionátu, takže má vzhledem ke své současné třetí pozici rezervu. To ovšem neznamená, že se nebude snažit o ještě lepší umístění, když na to má výkonnost.

"Doufáme, že oba jezdci podají v závodě podobně dobrý výkon (jako v Británii) a o trochu lepší v kvalifikaci," řekl ke GP Německa technický šéf James Allison. "A s trochou štěstí bychom mohli začít nahánět Ferrari na druhém místě v šampionátu... A možná bychom si při tom mohli začít budovat trochu náskok před McLarenem."

Další článek: Aerodynamika se dostala na první místo díky mně, říká Newey

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10