Lotus musí uzavřít jednání se sponzory, aby si mohl dovolit Hülkenberga

Nejen Kimiho Räikkönena nechal Lotus čekat na uzavření kontraktů s partnery, ani s Nicem Hülkenbergem nechce podepsat, dokud nebude mít jasno o financích.
Lotus musí uzavřít jednání se sponzory, aby si mohl dovolit Hülkenberga

Pro Lotus jsou teď klíčové smlouvy s Renaultem, se kterým chce navázat užší spolupráci, a s Infinity Racing, které se má stát spolumajitelem týmu a přinést peníze.

"Chceme teď uzavřít ten příběh s partnerem Infinity, protože by nás to mělo zajistit a posunout k dalšímu kroku," potvrdil šéf týmu Eric Boullier. "Je tu tahle část a pak také velké sponzorství, o kterém jednáme, myslím, že už to skoro máme."

Dokud Lotus neuzavře tato klíčová jednání, nechce rozhodnout o tom, koho posadí do vozu po Räikkönenovi.

"Jakmile to budeme mít, budeme si moci vybrat jezdce, kterého chceme. Mohlo by to být zítra, příští týden, ale nepřivedu sem Nica (Hülkenberga), pokud uvidíme, že si ho nemůžeme dovolit," upozornil Francouz.

Vedle Hülkenberga uvažuje Lotus také o Massovi, ale německý závodník Sauberu je favoritem.

"Nemůžeme se spolehnout jen na Nica, ale Nico je samozřejmě jedním z cílů, ano," uzavřel Boullier.

Další článek: V Suzuce zůstává jen jeden DRS úsek

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.