Lotus mrzí jen odstoupení Grosjeana, s rychlostí je spokojený

Ačkoliv Lotus neměl ve Valencii nejrychlejší vůz a bodoval jen s jedním jezdcem, neodjíždí z osmé Grand Prix letošní sezóny zklamaný.
Lotus mrzí jen odstoupení Grosjeana, s rychlostí je spokojený

Závodu ve Valencii dominoval do svého odstoupení Sebastian Vettel a jeho soupeři přiznali, že mu prostě nestačili. Lotus se tím ale netrápí.

"Nemůžeme být nespokojení s naší rychlostí," řekl šéf týmu Eric Boullier pro Autosport. "Všichni své vozy vylepšili, takže všichni zrychlili. Myslím, že to byl dobrý výsledek víkendu."

Po odstoupení Romaina Grosjeana zachránil čest Lotusu Kimi Räikkönen druhým místem. To enstonské stáji umožnilo zmenšit ztrátu na Red Bull a McLaren v poháru týmů, ale na druhé straně ztratila něco ze svého náskoku před čtvrtým Ferrari.

"Podařilo se nám lépe kvalifikovat, a když pomineme všechna odstoupení, měli jsme rychlost na to, abychom oba vozy dostali do první pětky," spočítal Boullier. "Bylo zklamáním, že Romain nemohl závod dokončit, protože dobře začal, měl dobrou kvalifikaci i závod, ale celkově to je velmi pozitivní."

Cílem Lotusu je čtvrté místo v šampionátu, takže pořád má jisté rezervy. Boullier navíc věří, že dříve nebo později přijde i vytoužené vítězství v závodě.

"Musíme se dál snažit, abychom získali velmi dobrý výsledek, protože to můžeme dokázat. Je dobré, že pravidelně dojíždíme na stupních vítězů. Je to dobré pro tým, že jsme dohnali ztrátu z minulého roku."

"Jsem zklamaný kvůli Romainovi, že nám utekly velké body, ale nakonec McLaren ani Red Bull nebodovaly tolik, kolik chtěly. OK, teď nás nahání Ferrari, ale to je v pořádku," uzavřel Francouz.

Další článek: Za problémy McLarenu při pit stopu stojí selhání techniky