Lotus možná bude muset upravit své letošní cíle

Týmu Lotus se na závodních tratích daří zatím velmi dobře a ukazuje se, že cíl v podobě čtvrtého místa v šampionátu může být zbytečně skromný.
Lotus možná bude muset upravit své letošní cíle

Lotusu se v úvodu sezóny nedařilo využívat potenciál vozu, ale v posledních dvou Grand Prix získal nejvíc bodů ze všech týmů, což ho posunulo na třetí místo a přiblížilo druhé příčce. Předsezónní cíle se proto možná dočkají revize.

"Po prvních dvou závodech, ve kterých se naše rychlost na trati neproměnila ve výsledky v cíli, je pravda, že jsme dosáhli dvou dobrých výsledků. A pokud budeme i nadále bodovat tímto způsobem, možná budeme muset poupravit svá očekávání," uvedl šéf týmu Eric Boullier.

"Nicméně formule 1 se neustále mění a podceňovat konkurenci by od nás bylo lehkomyslné. Získali jsme dva dobré výsledky, ano, ale nedosáhli jsme vítězství. Situace se velmi rychle mění, takže nebudeme usínat na vavřínech."

Lotus je za velké bodové zisky rád, ale Boullier přiznal, že tým velmi touží po výhře v závodě. V ideálním případě by přišla už v Monaku, kde enstonská stáj pojede svoji 500. Grand Prix formule 1.

"Podle počtu vítězů v letošní sezóně by se mohlo zdát, že je to snadnější než kdy dřív (vyhrát), ale není to tak. Letos je to velmi vyrovnané, jeden víkend můžete být hrdinové a ten další nuly. Naší silnou stránkou je, že jsme zatím na každém okruhu bojovali blízko čela."

"Doposud jsme netrpěli výkyvy ve výkonnosti, jako někteří naši soupeři. Pokud budeme takto pokračovat, budeme v dobré pozici na zisk slušného počtu bodů. Bodovat je jedna věc. Body jsou velmi cenné, a kdo jich má nejvíce, vyhraje šampionát. Ale my všichni opravdu chceme vítězství."

Lotus proto dál usilovně vyvíjí svůj vůz a jeho šéf také vypíchl zastávky v boxech jak jednu z oblastí, ve kterých se musí jeho lidé zlepšit.

Další článek: Heinz-Harald Frentzen oslavil pětačtyřicetiny