Lotus měl při nižších teplotách problémy na středních pneumatikách

Lotusu se na tvrdších pneumatikách dařilo, na středních měl ale při nižších teplotách problémy. Osmého Grosjeana a devátého Räikkönena dělilo 0,007 sekundy.
Lotus měl při nižších teplotách problémy na středních pneumatikách

Přestože v první části kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie v Silverstone se jezdci Lotusu pohybovali v popředí, ve třetí fázi zůstali až na konci první desítky. Romain Grosjean byl osmý, Kimi Räikkönen devátý.

Grosjean, který startoval s upravenou karoserií, upozornil, že vůz byl rychlý na tvrdé směsi pneumatik, ale na střední nebyl konkurenceschopný. "Nevím, jestli je to kvůli počasí, nebo něčemu jinému, ale nebyli jsme na nich tak dobří jako v ranním tréninku, proto jsme se nekvalifikovali výše," vysvětlil. "Tvrdě pracujeme, jdeme správným směrem, ale pneumatiky stále hrají klíčovou roli. Se svým dnešním výkonem jsem celkem spokojen."

Räikkönen zkoušel na voze jiné modifikace než Francouz, ale zaostal jen o 0,007 sekundy. "V kvalifikaci to mezi námi bylo vyrovnané, myslím, že jsme oba z auta vytěžili maximum. Není to ideální, raději bychom byli na startovním roštu výše, ale takhle to je," zhodnotil. V závodě chce pochopitelně lepší výsledek. "Většinou se nám to daří, doufejme, že zítra nastane stejný případ."

I když by si ředitel traťových operací Alan Permane rovněž představoval lepší výsledek, nakonec byl poměrně spokojen. "Romain neměl perfektní poslední kolo, v patnácté zatáčce byl nedotáčivý, Kimi tam nebyl o moc rychlejší," uvedl. a přiznal, že Grosjean se svými inženýry uvažoval o nasazení tvrdší směsi i v třetí část kvalifikace. "V první fázi na nich jezdil velmi dobře. Nicméně obě směsi vyhovují požadavkům Silverstone, to umožní pro zítřek různé varianty strategií."

Permane dodal, že vozu E21 vyhovují vyšší teploty, ve které v závodě doufá. Na dotaz, jakou plánuje na zítřek strategii, vtipně a pravdivě odpověděl: "Jet rychle a nehavarovat."

Diskuze (10) Další článek: Vettel si rýpl do Mercedesu - více času na poznání pneumatik je znát
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10