Lotus má za sebou dosud nejpovedenější závod

Byly to opět zelené monoposty, které vyhrály souboj tří novějších týmů. Kovalainen se dokonce svým výsledkem zařadil do středu pole.
Lotus má za sebou dosud nejpovedenější závod

Lotus

Už Japonsko považoval Lotus za velice povedený závod, dnešního výsledku si však cení ještě více - Heikki Kovalainen dojel na čtrnáctém místě. To by samo o sobě nebylo tak senzační, avšak finskému pilotovi se podařilo porazit piloty ze středu pole. "Po fantastickém víkendu v Japonsku je tohle pro nás další krok vpřed. Dojeli jsme čtrnáctí, porazili jsme oba saubery a v cíli byli nedaleko za Sennou. Byl to náš jednoznačně nejlepší závod. Pro mě i pro tým je to naprosto fantastický pocit. Hned od prvního kola jsme byli schopní bojovat s velkou skupinou jezdců před námi. Měli jsme další fantastický start, předjeli jsme několik soupeřů, až to vypadalo, že měli zařazenou zpátečku," rozplýval se Kovalainen. Jarno Trulli se do cíle dostal na sedmnáctém místě. "Máme za sebou opravdu povedený závod. Chci pogratulovat a poděkovat týmu za práci, kterou odvádí, jelikož mně a Heikkimu poskytl vůz, se kterým můžeme opravdu závodit," řekl Trulli, který věří, že kdyby nebyl zdržen provozem v boxové uličce, také by se v cíli radoval před Kobajašim a Pérezem.

Virgin

Tým Virgin dnešní závod hodnotí poměrně pozitivně. Timo Glock si dojel pro osmnácté místo, Jérôme d'Ambrosio byl dvacátý. "Byl to povedený víkend. Po strategické stránce jsme se asi rozhodli správně. Vůz byl po celý závod velmi dobrý, konzistentní a umožnil mi jet naplno až do konce. Pirellky byly velmi dobré a také konzistentní," řekl Glock, který se už těší na "indické dobrodružství". D'Ambrosio má za sebou nepříliš povedený závod, porazil ho například Daniel Ricciardo z HRT. "Nebyl to zrovna skvělý závod, ale oproti včerejšku to přeci jen bylo lepší, tím spíše, že jsme vzhledem k pravidlům nemohli provést na voze žádné změny," prohlásil Belgičan.

HRT

Tonio Liuzzi má za sebou dosti náročnou velkou cenu, po které byl klasifikován na 21. místě se ztrátou tří kol na Vettela. "Velmi se nám vydařil start, posunuli jsme se o několik pozic dopředu, ve třetí zatáčce ale muselo dojít k nějakému kontaktu, jelikož vzduchem létaly karbonové části vozu. Předkem monopostu jsem do něčeho narazil, pak se mi zasekávalo přední kolo, což vyústilo v mou kolizi s jedním z virginů ve čtvrté zatáčce. Poničil jsem si křídlo a musel do boxů. A bylo po závodě," řekl Liuzzi. Daniel Ricciardo dojel devatenáctý, se svým výkonem tak může být celkem spokojen. "Dobrý závod, vzhledem k průběhu víkendu je výsledek pozitivní. Měli jsme dobrou rychlost a bojovali jsme s Virginem," řekl Ricciardo, který si chtěl došlápnout na Glocka, ale nezadařilo se mu. V příštím závodě by se již rád viděl před oběma vozy Virginu.

Další článek: Mercedes ukázal potenciál hlavně v úvodu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.