Lotus má údajně problémy s předním zavěšením

Kimi Räikkönen si údajně již v Jerezu stěžoval na zvláštní ovládání vozu. V Barceloně pak pro Lotus testy skončily po sedmi odjetých kolech.
Lotus má údajně problémy s předním zavěšením

Německý magazín Auto Motor und Sport uvedl, že za problémem možná nechtěně stojí specialista na uhlíková vlákna, kterého Lotus loni přetáhl od Red Bullu. Ten si podle všeho stanovil příliš ambiciozní cíle, když se snažil co nejvíce redukovat váhu jednotlivých kompozitů. 

V testech, jež se budou konat příští týden, by však už měly být veškeré problémy vyřešeny. Lotus původně tvrdil, že problémy se týkaly pouze šasi, které přivezl do Barcelony. S vozem použitým v Jerezu prý problémy nebyly. Své potíže však nespecifikoval.

Lotus kvůli problémům se zavěšením přišel o čtyři cenné testovací dny, a tak hodlá příští týden v Barceloně po vzoru Mercedesu setrvat o jeden den déle (psali jsme zde). V Jerezu se Lotus předvedl v dobré formě a špitalo se o něm jako o možném černém koni šampionátu. Barcelona tudíž v tomto ohledu přinesla jisté rozčarování.

Další článek: Vůz HRT úspěšně prošel crash testy

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10