Lotus má největší problémy s nekonzistentním chováním pohonné jednotky

Romain Grosjean a Pastor Maldonado mají za volantem E22 těžký úkol, protože nikdy nevědí, jak bude na jejich povely reagovat motor s ERS.
Lotus má největší problémy s nekonzistentním chováním pohonné jednotky

Lotus přiznal, že je v nesnadné situaci, protože v testech nestihl odpracovat vše, co potřeboval. Bylo to dáno problémy se spolehlivostí, ale technický šéf týmu Nick Chester dodává, že výkon zůstává také otazníkem.

"Samotné šasi nemá špatnou přilnavost, i když jsme ztratili trochu přítlaku," vysvětloval. "Největší problém je, jak šasi funguje s pohonnou jednotkou a jak pracuje systém na rekuperaci energií."

"Jsou v tom určité nekonzistence, takže je pro jezdce těžké předvídat, co dostane, až přijede do zatáčky. Takže systém nedělá vždy to samé, což jezdce ruší a stojí nás to hodně času."

Řešení spočívá v úzké spolupráci s Renaultem. Kdy se pohonná jednotka začne chovat předvídatelně, Chester nedokáže říct.

"Nemáme žádný termín. Tvrdě na tom pracují. Jsem si jistý, že až si dají dohromady všechny informace od všech týmů, dostaneme další úpravu pro Melbourne."

Další článek: Force India: Mercedes a Williams jsou výjimečně silné, ale nejsme daleko

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10