Lotus má jasný cíl, chce porazit Ferrari

Lotus chce co nejlepší umístění v poháru konstruktéru a to ideálně před Ferrari.
Lotus má jasný cíl, chce porazit Ferrari

Zatímco vloni tým z Enstone bojoval na začátku sezóny o nejvyšší příčky, letos se mu vůbec nedaří. V prvních testech nenastoupil, v dalších se protrápil a technické problémy si přivezl i na první závody. Nyní se postupně zlepšuje a ve Španělsku si dojel pro první body.

I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

Lotus má ale daleko větší ambice a ztrátu chce postupně dohnat a to i ztrátu bodovou.

„Od začátku říkáme, že máme opravdu dobré auto, ale bylo to zprvu těžké kvůli základům, které jsme měli”, říká majitel týmu Gerard Lopez.

Ve Španělsku navíc mohl Lotus skončit lépe. „Měli jsme na Romainově autě elektronický problém, který nás připravil o souboj s Ferrari. Před tím se nám ale dařilo Kimimu a Fernandovi ujíždět.”

Lotus je momentálně díky první porci bodů na osmém místě, chce ale výše a troufá si i na Ferrari, na které ztrácí přes šedesát bodů. „Chceme bojovat o třetí nebo o čtvrté místo v šampionátu. Jeho čtvrtina už je za námi, týmy se navzájem obírají o body, takže to pro nikoho nebude snadné, s výjimkou Mercedesu”, dodává Lopez.

Další článek: Horner: Vettel získává ztracenou jistotu zpět

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10