Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

Kimi Räikkönen nepochybuje o tom, že si Lotus udrží formu z úvodu sezóny a bude bojovat vpředu. Neúspěch z Monaka nic neznamená.
Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

Po dvou pódiích odjel Räikkönen v Monaku svoji letošní druhou nejhorší Grand Prix. "Takové jsou závody, lepší než deváté místo jsme v ten den získat nemohli," komentoval. "Nestartoval jsem z nejlepší pozice a během závodu jsem měl potíže, takže to nebyl snadný víkend, ale aspoň jsme získali pár bodů."

"Je to lepší než nic, i když ne to, co jsme chtěli. Pokud dokážeme ve špatném závodě získat dva body, není to konec světa. Sbírat takhle body, když nejste v nejlepší formě, může na konci sezóny znamenat velký rozdíl."

Nezdar z Monaka Räikkönena netrápí ani z pohledu celkové konkurenceschopnosti Lotusu. "Jeden závod nezmění nic na skutečnosti, že jsme byli hodně silní všude, dokonce i v Monaku po většinu víkendu," konstatoval. "Monako je naprosto odlišné od všech ostatních tratí a nemyslím, že bychom se měli příliš trápit tím, že to nebyl náš nejlepší víkend."

Situaci v Monte Carlu zkomplikovaly Finovi problémy s řízením. Novou verzi, kterou mu tým připravil speciálně pro tento městský okruh, musel ihned odložit, protože mu neposkytovala téměř žádnou zpětnou vazbu.

"Zkusili jsme něco odlišného pro specifické výzvy Monaka a nefungovalo mi to," vysvětloval. "Jak něco bude fungovat v Monaku, nemůžete vyzkoušet jinde než v Monaku. Nemůžeme testovat na veřejných silnicích, beztak je na nich moc velký provoz. Jsem spokojený se základním nastavením, i když je to oblast, na které pořád s týmem pracuji."

Teď už je Räikkönen soustředěný na Montréal. Věří, že by se v Kanadě mělo Lotusu dařit, protože mu vyhovují vlastnosti tratě. E20 je dobré při tvrdém brzdění a jízdě přes obrubníky. "Byli jsme konkurenceschopní na většině míst a to samé očekáváme tam, ale jako vždy bude snadnější hodnotit po prvním dni jízd," řekl.

A jak to vypadá s letošním prvním vítězstvím, po kterém Lotus tak touží? "Byli jsme rychlí všude a dostali se na stupně vítězů. Je těžké udělat všechno naprosto správně v těch správných okamžicích, což je nutné pro výhru v Grand Prix. Závody jsem už vyhrál s jinými týmy a mám dobrý pocit, že Lotus má na dobré výsledky. Náš den přijde," uzavřel.

Další článek: Alonso: Kanada a Valencie budou důležitou zkouškou formy Ferrari

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00