Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

Kimi Räikkönen nepochybuje o tom, že si Lotus udrží formu z úvodu sezóny a bude bojovat vpředu. Neúspěch z Monaka nic neznamená.
Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

Po dvou pódiích odjel Räikkönen v Monaku svoji letošní druhou nejhorší Grand Prix. "Takové jsou závody, lepší než deváté místo jsme v ten den získat nemohli," komentoval. "Nestartoval jsem z nejlepší pozice a během závodu jsem měl potíže, takže to nebyl snadný víkend, ale aspoň jsme získali pár bodů."

"Je to lepší než nic, i když ne to, co jsme chtěli. Pokud dokážeme ve špatném závodě získat dva body, není to konec světa. Sbírat takhle body, když nejste v nejlepší formě, může na konci sezóny znamenat velký rozdíl."

Nezdar z Monaka Räikkönena netrápí ani z pohledu celkové konkurenceschopnosti Lotusu. "Jeden závod nezmění nic na skutečnosti, že jsme byli hodně silní všude, dokonce i v Monaku po většinu víkendu," konstatoval. "Monako je naprosto odlišné od všech ostatních tratí a nemyslím, že bychom se měli příliš trápit tím, že to nebyl náš nejlepší víkend."

Situaci v Monte Carlu zkomplikovaly Finovi problémy s řízením. Novou verzi, kterou mu tým připravil speciálně pro tento městský okruh, musel ihned odložit, protože mu neposkytovala téměř žádnou zpětnou vazbu.

"Zkusili jsme něco odlišného pro specifické výzvy Monaka a nefungovalo mi to," vysvětloval. "Jak něco bude fungovat v Monaku, nemůžete vyzkoušet jinde než v Monaku. Nemůžeme testovat na veřejných silnicích, beztak je na nich moc velký provoz. Jsem spokojený se základním nastavením, i když je to oblast, na které pořád s týmem pracuji."

Teď už je Räikkönen soustředěný na Montréal. Věří, že by se v Kanadě mělo Lotusu dařit, protože mu vyhovují vlastnosti tratě. E20 je dobré při tvrdém brzdění a jízdě přes obrubníky. "Byli jsme konkurenceschopní na většině míst a to samé očekáváme tam, ale jako vždy bude snadnější hodnotit po prvním dni jízd," řekl.

A jak to vypadá s letošním prvním vítězstvím, po kterém Lotus tak touží? "Byli jsme rychlí všude a dostali se na stupně vítězů. Je těžké udělat všechno naprosto správně v těch správných okamžicích, což je nutné pro výhru v Grand Prix. Závody jsem už vyhrál s jinými týmy a mám dobrý pocit, že Lotus má na dobré výsledky. Náš den přijde," uzavřel.

Další článek: Alonso: Kanada a Valencie budou důležitou zkouškou formy Ferrari

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10