Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

Kimi Räikkönen nepochybuje o tom, že si Lotus udrží formu z úvodu sezóny a bude bojovat vpředu. Neúspěch z Monaka nic neznamená.
Lotus letos závod vyhraje, věří Räikkönen

Po dvou pódiích odjel Räikkönen v Monaku svoji letošní druhou nejhorší Grand Prix. "Takové jsou závody, lepší než deváté místo jsme v ten den získat nemohli," komentoval. "Nestartoval jsem z nejlepší pozice a během závodu jsem měl potíže, takže to nebyl snadný víkend, ale aspoň jsme získali pár bodů."

"Je to lepší než nic, i když ne to, co jsme chtěli. Pokud dokážeme ve špatném závodě získat dva body, není to konec světa. Sbírat takhle body, když nejste v nejlepší formě, může na konci sezóny znamenat velký rozdíl."

Nezdar z Monaka Räikkönena netrápí ani z pohledu celkové konkurenceschopnosti Lotusu. "Jeden závod nezmění nic na skutečnosti, že jsme byli hodně silní všude, dokonce i v Monaku po většinu víkendu," konstatoval. "Monako je naprosto odlišné od všech ostatních tratí a nemyslím, že bychom se měli příliš trápit tím, že to nebyl náš nejlepší víkend."

Situaci v Monte Carlu zkomplikovaly Finovi problémy s řízením. Novou verzi, kterou mu tým připravil speciálně pro tento městský okruh, musel ihned odložit, protože mu neposkytovala téměř žádnou zpětnou vazbu.

"Zkusili jsme něco odlišného pro specifické výzvy Monaka a nefungovalo mi to," vysvětloval. "Jak něco bude fungovat v Monaku, nemůžete vyzkoušet jinde než v Monaku. Nemůžeme testovat na veřejných silnicích, beztak je na nich moc velký provoz. Jsem spokojený se základním nastavením, i když je to oblast, na které pořád s týmem pracuji."

Teď už je Räikkönen soustředěný na Montréal. Věří, že by se v Kanadě mělo Lotusu dařit, protože mu vyhovují vlastnosti tratě. E20 je dobré při tvrdém brzdění a jízdě přes obrubníky. "Byli jsme konkurenceschopní na většině míst a to samé očekáváme tam, ale jako vždy bude snadnější hodnotit po prvním dni jízd," řekl.

A jak to vypadá s letošním prvním vítězstvím, po kterém Lotus tak touží? "Byli jsme rychlí všude a dostali se na stupně vítězů. Je těžké udělat všechno naprosto správně v těch správných okamžicích, což je nutné pro výhru v Grand Prix. Závody jsem už vyhrál s jinými týmy a mám dobrý pocit, že Lotus má na dobré výsledky. Náš den přijde," uzavřel.

Další článek: Alonso: Kanada a Valencie budou důležitou zkouškou formy Ferrari