Lotus letos s vítězstvími nepočítá

Lotus předpokládá, že na tom bude letos mnohem lépe než vloni. Pomoci tomu má nejen lepší vůz, ale také pohonná jednotka Mercedesu.
Lotus letos s vítězstvími nepočítá

„Doufám, že nám začne opět dobré období,“ říká Romain Grosjean pro francouzský Auto Hebdo. Podle svých slov ale počítá s vozem, který bude schopen vyhrávat, až příští rok.

Podobný názor má také Gerard Lopez. „Před dvěma lety jsme získali vítězství a 13 umístění na stupních vítězů,“ říká. „Byli jsme za Red Bullem a bojovali s Mercedesem a Ferrari o první trojku v šampionátu konstruktérů a současně poráželi McLaren, Force Indii a Williams.“

Na nadcházející období se Lotus dívá spíše s pokorou. „Zkusme si dát laťku níže, zůstat pokorní tváří tvář utrpení, které jsme prožili a dávejme si pozor, ať nezmáčkneme tlačítko opakování. Nejdříve pojďme pracovat velmi tvrdě, abychom se vzpamatovali a vrátili do formy, kterou jsme měli v roce 2013. Teprve pak můžeme laťku posunout výše.“

Foto: Pirelli

Další článek: Sainz: Jsem zde díky Alonsovi, je to můj hrdina

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.