Lotus: Jestli se potvrdí čísla z aerodynamického tunelu, máme super auto

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez tvrdí, že enstonští inženýři dospěli k velmi zajímavým výsledkům při vývoji letošního vozu E22.
Lotus: Jestli se potvrdí čísla z aerodynamického tunelu, máme super auto

První testy Lotus vynechal, během filmových dní musel použít předváděcí pneumatiky a v Bahrajnu odjel ve středu jen osm kol, takže zatím nemá potřebnou zpětnou vazbu z trati. Ale teorie zní dobře.

"Máme super auto," řekl Lopez pro Auto Motor und Sport. "Kluci nevěří, jak dobrá čísla máme z aerodynamického tunelu. Pokud se ten přítlak potvrdí na trati, auto bude jezdit pekelně dobře."

Lopez má jen obavy, aby se aerodynamika nestala vedlejší. Pak by Lotus svůj osud neměl ve svých rukou.

"Můžu jen doufat, že to celé nerozhodí motor. Že z toho nebudou tři šampionáty výrobců motorů, jeden Mercedesu, jeden Ferrari a jeden Renaultu."

Další článek: Ve čtvrtek byl v Bahrajnu nejrychlejší Magnussen

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.