Lotus jede do Německa s penalizací pro Grosjeana a zajímavými úpravami

Inženýři Lotusu zjistili, že je převodovka Romaina Grosjeana ve špatném stavu, proto ji musejí vyměnit. Za to přijde trest.
Lotus jede do Německa s penalizací pro Grosjeana a zajímavými úpravami

Převodovka musí každému jezdci vydržet alespoň pět závodů, ale ta Grosjeanova tento požadavek pravidel nesplní. Už v Silverstonu vykazovala jisté nezvyklé chování a Francouz měl tak trochu štěstí, že závod vůbec dokončil. Výměna ale musela přijít mezi závody.

"Bohužel to pro Romaina znamená, že v Hockenheimu dostane penalizaci pěti míst na startu, ale on v Silverstonu ukázal, že propad pořadím mu nezabrání v bojích na předních pozicích," řekl technický ředitel Lotusu James Allison.

Další zprávy jsou ale pro enstonský tým už jen dobré. "Zdá se, že jsme závod od závodu silnější," hodnotil Allison. "V Německu by mělo být poměrně teplo a ta trať nás naplňuje důvěrou, takže jsem v tomto ohledu pozitivní. Také jsem vzrušený, protože pro Německo máme některé zajímavé úpravy a těšíme se na to, jak budou fungovat."

Vzhledem ke Grosjeanově penalizaci má na lepší výsledek v rámci týmu naději Räikkönen. Ten je také optimista. "Máme dobré auto, pneumatikám celkem dobře rozumíme, ukázali jsme, že dokážeme být rychlí a odjet dobrý závod... Není důvod, proč bychom neměli bojovat o další pódium," prohlásil.

Další článek: Senna popsal záludnosti pneumatik. Nezvládá je, proto na Maldonada ztrácí