Lotus je přesvědčený, že ztrátu na Red Bull letos zmenšil

Kimi Räikkönen a Romain Grosjean sice patřili mezi nejrychlejší jezdce předsezónních testů, ale Lotus ví, že jeho vůz nejrychlejší zatím není. Ovšem špičce je blíž než dřív.
Lotus je přesvědčený, že ztrátu na Red Bull letos zmenšil

Lotus se v zimních testech prezentoval nejrychlejšími časy na obou okruzích, tedy v Jerezu i Barceloně. Netvrdí, že má nejrychlejší auto, ale věří, že tomuto svému cíli není daleko.

Šéf týmu Eric Boullier odpovídal na otázku Autosportu, zda se domnívá, že jsou Red Bull a McLaren mimo dosah. "Kdybych si to myslel, měl bych to hned vzdát," řekl. "I když jsme přesvědčeni, že jsou před námi, je povzbudivé, že se naše ztráta z loňska zmenšila, což ukazuje, že dokážeme dohánět."

"Samozřejmě se musíme takto dál snažit, ale tu ztrátu dokážeme zmenšovat. A je na nás, abychom měli letos lepší výsledky a ještě lepší příští rok."

Lotus může být zatím spokojený, jeho nové auto bylo od začátku rychlé a spolehlivé, i když potřebovalo zesílit uchycení předního zavěšení. Tým má proto před Austrálií důvody k optimismu.

"Dobré je, že auto bylo od začátku dobré," potvrdil Boullier. "Auto bylo velmi dobře navrženo a představuje evidentní krok vpřed ve srovnání s předchozími roky. To nám umožnilo odjet hodně kilometrů v Jerezu, pak jsme trochu klopýtli (první test v Barceloně) a pak to myslím nebylo špatné (druhý test v Barceloně)."

"Při testování jsme museli udělat několik kompromisů, protože jsme ztratili čtyři dny, takže jsme poté museli vmáčknout osmidenní program do čtyř dnů, ale celkově to nebylo špatné."

"Základ vozu je velmi dobrý. Auto není jednoduché, ale jezdci ho mají rádi, cítí se v něm dobře a věří mu. Auto dobře reaguje a odpovídá číslům ze simulací. Pro začátek je to dobrý základ."

Další článek: Kartykejan si je jistý zlepšením HRT

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.