Lotus je frustrován zákazem systému pro světlou výšku, ale neprotestuje

Několik let trval týmu Lotus vývoj systému, který kompenzoval náklony vozu při brzdění, a udržoval tak stabilní světlou výšku. Použít ho ale nakonec nemůže.
Lotus je frustrován zákazem systému pro světlou výšku, ale neprotestuje

"Musím říct, že jsme velmi zklamaní," cituje Autosport reakci šéfa týmu Erica Boulliera na stopku, kterou systému pro udržování světlé výšky vystavila FIA. "Věnovali jsme hodně času, energie a peněz vybudování skupiny, která přináší inovace a která pracovala na tomto systému."

"Trvá dlouho, než dáte takový systém zavěšení dohromady, nám to zabralo několik let. Samozřejmě nejsme hloupí, takže pokaždé, když vstupujeme do takového procesu (vývoje), konzultujeme to s FIA a necháme si to schválit. Když to pak začnete používat a dočkáte se zákazu bez diskuze, je to vždy frustrující. Musíme respektovat pravidla, ale je to frustrující."

Technický ředitel týmu James Allison je stejně zklamaný, ale do jisté míry postup Mezinárodní automobilové federace chápe. "Myslím, že to prostě patří k ostrému boji ve vývoji ve formuli 1," konstatoval. "Nestalo se to poprvé, že?"

"Mnohokrát jsme z takových rozhodnutí těžili, jindy jdou proti nám. Ale patří to k formuli 1, že se snažíte přicházet s inovativními interpretacemi. Charlie (Whiting - technický delegát FIA) vám může říct svůj názor, ale pak si vyslechne jiné argumenty a může se nechat jimi přesvědčit. To prostě k tomuto sportu patří."

Další článek: První den byl v Jerezu nejrychlejší Räikkönen

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.