Lotus hodlá cvičit se svými mechaniky i v hotelech

Po návratu z Malajsie si členové týmu Lotus nejdříve odpočinuli a poté se pustili do tréninku pit stopů s novým vybavením, aby byli rychlejší. Jejich program se rozšíří.
Lotus hodlá cvičit se svými mechaniky i v hotelech

Lotus měl po prvních dvou závodech dojem, že má v boxech určité rezervy. Rychlostí při výměně kol se nevyrovnal těm nejlepším, proto se rozhodl na ní zpracovat.

"Pro mě a mechaniky je teď hlavní prioritou mít konkurenceschopnější zastávky, a co je důležitější, konzistentní," potvrdil závodní inženýr týmu Paul Seaby. "Chceme dát jezdcům lepší šanci na udržení se vozů vpředu, nebo raději na udržení si náskoku před ostatními!"

Za tímto účelem si Lotus při tréninku v továrně vyzkoušel nové vybavení. "Vyzkoušeli jsme nový zadní zvedák, který se okamžitě osvědčil, zadní část vozu zvedá mnohem rychleji," vysvětloval Seaby. "Hledáme desetiny sekundy, takže malé detaily, jako je tento, můžou udělat velký rozdíl."

"Naše nejlepší zastávka má hodnotu asi 2,4 sekundy a konzistentně se pohybujeme mezi 2,5 a 2,7 sekundy, což není vůbec špatné na živé (závodní) zastávky."

Další zlepšení hledá Lotus u svých mechaniků. Připravil si pro ně jednu novinku. "Máme dva vlastní trenéry, kteří pracují s mechaniky v tělocvičně, soustředí se hlavně na svaly a pohyby, které se provádějí při pit stopech. To znamená posílení především trupu a také trochu rukou."

"Při zastávce v boxech se hodně otáčíte a vybavení je dost těžké, hlavně pistole na kola, takže to může našim lidem pomoci se na ty výzvy připravit. Také chceme začít s tréninkovým programem, který se bude provádět na hotelových pokojích během závodních víkendů, takže bude zajímavé, jak to všichni přijmou!"

Další článek: Video: Hamilton ukazuje svoji závodní sedačku

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00