Lotus: Fairuz Fauzy bude členem týmu

Ale spíše jako rezervní nebo testovací pilot.

Ačkoli nový tým Lotus s investory z Malajsie usiluje o to, aby jedním z jezdců byl malajský pilot, podaří se mu to jen napůl.

Sedmadvacetiletý rodák z Kuala Lumpuru Fairuz Fauzy totiž zaujme roli náhradního nebo testovacího pilota.

"Fairuz bude v týmu, pravděpodobně jako rezervní nebo testovací pilot," prozradil listu The Star technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne. "Má talent, ale nechceme mu zničit kariéru, protože mu ještě chybí zkušenosti."

Gascoyne Fauzyho přirovnal k Alonsovi:

"Byl testovacím pilotem ještě tři roky poté, co podepsal s Renaultem. A pak začal vyhrávat. A toho stejného chceme dosáhnout s Fairuzem," zakončil Gascoyne.

Fauzy letos dosáhl na jedno vítězství ve Světové sérii Renault a loni jednou vyhrál pro Malajsii v seriálu A1GP, stejně jako v asijské GP2.

Další článek: Renault ukončil letošní vývoj také brzy, Alonsa to nemrzí

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.