Lotus doufá, že se s Quantumem dohodne na jiné formě spolupráce

Partnerství mezi týmem Lotus a Quantumem Motorsports v původní formě nebude, tato jednání skončila. Možná ale obě strany najdou jiné možnosti, jak navázat spolupráci.
Lotus doufá, že se s Quantumem dohodne na jiné formě spolupráce

Celé loňské druhé pololetí se snažil Lotus uzavřít smlouvu, podle které by se Quantum stal třetinovým spoluvlastníkem týmu.

"V současnosti není možné tu dohodu uzavřít v originální struktuře," potvrdil Lopézova slova spolumajitel stáje Andrew Ruhan v rozhovoru pro Autosport.

"Ale dál diskutujeme s Mansoorem (Ijazem - šéf Quantumu) a pořád věříme, že je možné uzavřít dohodu na podobných základech."

Ijaz se ale jeví jako velmi nedůvěryhodná osoba, protože loni říkal, že peníze Lotusu poslal a teprve po několika dnech, co byly na účtu týmu, je měly vrátit americké finanční úřady. Proto je podle svých slov poslal znovu jinými cestami. Jenomže podle Lopeze peníze nikdy nepřišly.

A Ijaz teď nepřímo popírá svá předchozí vyjádření. "Původní konfiguraci dohody s Quantumem se skutečně dál už nevěnujeme. Bylo to moje osobní rozhodnutí a tlumočil jsem ho Lotusu a Genii před Vánocemi."

"Během svátků jsme získali vhodnou profesionální asistenci a ve středu jsme výsledky sdělili týmu. A bylo dohodnuto, že to ukončíme."

Lotus teď raději na Quantum už nespoléhá. "Tým je velmi stabilní a podnikli jsme kroky, abychom zajistili budoucnost. Pokud by měla být jednání s Quantumem úspěšná, bude to bonus, ale nezávisíme na nich."

Další článek: Ruhan se stává šedou eminencí týmu Lotus

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10