Lotus doufá, že se s Quantumem dohodne na jiné formě spolupráce

Partnerství mezi týmem Lotus a Quantumem Motorsports v původní formě nebude, tato jednání skončila. Možná ale obě strany najdou jiné možnosti, jak navázat spolupráci.
Lotus doufá, že se s Quantumem dohodne na jiné formě spolupráce

Celé loňské druhé pololetí se snažil Lotus uzavřít smlouvu, podle které by se Quantum stal třetinovým spoluvlastníkem týmu.

"V současnosti není možné tu dohodu uzavřít v originální struktuře," potvrdil Lopézova slova spolumajitel stáje Andrew Ruhan v rozhovoru pro Autosport.

"Ale dál diskutujeme s Mansoorem (Ijazem - šéf Quantumu) a pořád věříme, že je možné uzavřít dohodu na podobných základech."

Ijaz se ale jeví jako velmi nedůvěryhodná osoba, protože loni říkal, že peníze Lotusu poslal a teprve po několika dnech, co byly na účtu týmu, je měly vrátit americké finanční úřady. Proto je podle svých slov poslal znovu jinými cestami. Jenomže podle Lopeze peníze nikdy nepřišly.

A Ijaz teď nepřímo popírá svá předchozí vyjádření. "Původní konfiguraci dohody s Quantumem se skutečně dál už nevěnujeme. Bylo to moje osobní rozhodnutí a tlumočil jsem ho Lotusu a Genii před Vánocemi."

"Během svátků jsme získali vhodnou profesionální asistenci a ve středu jsme výsledky sdělili týmu. A bylo dohodnuto, že to ukončíme."

Lotus teď raději na Quantum už nespoléhá. "Tým je velmi stabilní a podnikli jsme kroky, abychom zajistili budoucnost. Pokud by měla být jednání s Quantumem úspěšná, bude to bonus, ale nezávisíme na nich."

Další článek: Ruhan se stává šedou eminencí týmu Lotus