Lotus dorazil do Abú Dhabí pozdě, závod ohrožen není

Tým Lotus dorazil do dějiště posledního závodu později než ostatní týmy. Mohou za to opět finanční problémy?
Lotus dorazil do Abú Dhabí pozdě, závod ohrožen není

Novináři z Abú Dhabí hlásí, že Lotus ve středu na okruh Yas Marina jako jediný chyběl.

Vybavení a personál dorazili až dnes ráno (místního času), takže v garáži týmu je teď pořádně rušno.

Důvody zpoždění zatím nejsou známy. Něco trochu podobného ale proběhlo už letos několikrát. Personál dorazil na okruh, ale nemohl se dostat do svého zázemí (mimo Evropu samozřejmě týmy motorhome nevozí). Důvodem bylo, že Lotus pořadatelům nezaplatil potřebné faktury.

Renault stále nepotvrdil, zda Lotus koupí. Má se však za to, že plány představí v nejbližších dnech. Lotus sám hlásí, že mezi ním a Renaultem už je vše hotové.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Když mi bylo pět let, chtěl jsem být Supermanem, říká Hamilton

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?