Lotus chystá do Barcelony evoluční změny. Věří, že ho udrží v boji

Týmu Lotus patří v obou šampionátech druhé pozice. Vylepšený vůz a zimní simulace mu dávají naději, že je ve Španělsku neztratí.
Lotus chystá do Barcelony evoluční změny. Věří, že ho udrží v boji

"Jsme na tom celkem dobře," řekl technický ředitel týmu James Allison před závodem v Montmelu. "Barcelona je v mnoha ohledech podobná Bahrajnu, je náročná na pneumatiky a má několik rychlých pasáží. Samozřejmě není tak náročná na zadní pneumatiky jako Bahrajn, nicméně je to okruh, který vystavuje pneumatiky zkoušce, a to zatím byla silná stránka E21."

Španělský okruh znají všichni velmi dobře ze zimních testů, a v nich se Lotusu dařilo. "Před sezónou jsme v posledním barcelonském testu odjeli jednu z nejlepších závodních simulací, ale je vždy těžké říct, co všichni dělají v testech, a bylo to už před několika měsíci," podotkl Allison.

Hlavním prostředkem pro boj o nejvyšší pozice mají být vylepšení, které tým nasadí. "Nic revolučního, ale hodně věcí, které by nám měly pomoci zrychlit. Máme nové zakončení horního plátu předního křídla, novou aerodynamiku kolem bubnů, úpravy difuzoru a jinou horní část zadního křídla, takže je tu toho hodně, co by nám mělo pomoci se udržet v boji," vyčetl technický šéf enstonské stáje.

Další článek: Mercedes přiznává, že své problémy s pneumatikami ještě nevyřešil

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.