Lotus chystá do Barcelony evoluční změny. Věří, že ho udrží v boji

Týmu Lotus patří v obou šampionátech druhé pozice. Vylepšený vůz a zimní simulace mu dávají naději, že je ve Španělsku neztratí.
Lotus chystá do Barcelony evoluční změny. Věří, že ho udrží v boji

"Jsme na tom celkem dobře," řekl technický ředitel týmu James Allison před závodem v Montmelu. "Barcelona je v mnoha ohledech podobná Bahrajnu, je náročná na pneumatiky a má několik rychlých pasáží. Samozřejmě není tak náročná na zadní pneumatiky jako Bahrajn, nicméně je to okruh, který vystavuje pneumatiky zkoušce, a to zatím byla silná stránka E21."

Španělský okruh znají všichni velmi dobře ze zimních testů, a v nich se Lotusu dařilo. "Před sezónou jsme v posledním barcelonském testu odjeli jednu z nejlepších závodních simulací, ale je vždy těžké říct, co všichni dělají v testech, a bylo to už před několika měsíci," podotkl Allison.

Hlavním prostředkem pro boj o nejvyšší pozice mají být vylepšení, které tým nasadí. "Nic revolučního, ale hodně věcí, které by nám měly pomoci zrychlit. Máme nové zakončení horního plátu předního křídla, novou aerodynamiku kolem bubnů, úpravy difuzoru a jinou horní část zadního křídla, takže je tu toho hodně, co by nám mělo pomoci se udržet v boji," vyčetl technický šéf enstonské stáje.

Další článek: Mercedes přiznává, že své problémy s pneumatikami ještě nevyřešil

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?