Lotus chce svým pilotům pomoci v kvalifikacích, především Räikkönenovi

V Grand Prix Kanady Lotus znovu dokázal, že má rychlý závodní vůz. V dosahování lepších výsledků mu ale brání horší startovní pozice, takže v Enstonu vědí, na co se musí zaměřit.
Lotus chce svým pilotům pomoci v kvalifikacích, především Räikkönenovi

Jezdci Lotusu se v Montrealu kvalifikovali na 7. a 12. místě, což značně poznamenalo jejich závod. Grosjeanovi se nakonec podařilo postoupit o pět míst, Räikkönenovi o čtyři. Větší problémy v kvalifikacích má Fin.

"Určitě potřebujeme pomoci Kimimu, protože každý z nich má odlišný jezdecký styl," řekl šéf týmu Eric Boullier pro Autosport. "V Kanadě jsme měli ten problém s diferenciálem, což nepomohlo, ale musíme pracovat na tom, abychom mu pomohli k lepším kvalifikačním výsledkům. V závodech žádné problémy nemá."

Ovšem i když měl Lotus na lepší výsledek, z Kanady neodjíždí zklamaný. Vrátil se na stupně vítězů a na třetí místo v poháru týmů. Radost dělal Boullierovi Grosjean.

"Neustále mě překvapuje," řekl šéf enstonské stáje. "Má pořád ty stejné vlastnosti, o kterých víme od začátku: tvrdě pracuje, poslouchá a hodně pracuje s inženýry."

"Ale nejde jen o práci, protože se učí z dat, z rad, ze všeho. Podle mě je slibné, že má rychlost, a v Kanadě ukázal, že dokáže odjet celý závod. Na těchto pneumatikách odjel 45 kol, byl velmi konzistentní a nezničil je. Učí se, a to rychle."

Lotus byl letos už dvakrát druhý, takže se nabízí otázka, zda se stále cítí na poslední krok k vytoužené výhře, třeba už v příštím závodě ve Valencii.

"Je to příjemný tlak. Pokud bude horko, mělo by to být OK. A pak by nám měly pomoci vlastnosti tratí v Silverstonu a Německu, možná i v Maďarsku," odhadl Boullier.

Další článek: Buttonovy problémy z Kanady vzal McLaren na sebe