Lotus by mohl bojovat s Ferrari a Mercedesem, odhaduje Grosjean

Romain Grosjean se domnívá, že má Lotus dobré auto, které ale nestačí na Red Bull a McLaren. Cílem by proto měl být posun o jednu příčku nahoru na čtvrtou pozici.
Lotus by mohl bojovat s Ferrari a Mercedesem, odhaduje Grosjean

Lotus podával v předsezónních testech velmi slibné výkony. V rychlosti na delší vzdálenosti se sice nedokázal vyrovnat McLarenu a Red Bullu, ale vykazoval velmi dobrou konzistenci.

"Myslím, že je na hodnocení pořád brzy," řekl Grosjean pro EspnF1. "Myslím, že Red Bull a McLaren jsou stále před námi, vypadají opravdu silně. Ale pokud máme auto na stupně vítězů, beru to."

Na otázku, zde si tedy myslí, že bude Lotus bojovat s Mercedesem a Ferrari, Francouz odvětil: "No, vypadá to tak. Ale možná je také silná Force India. Nevíme, jak je na tom Toro Rosso, a vždy je těžké vědět, jak si stojíte."

"Ale loni jsme v šampionátu skončili pátí, letos chceme být čtvrtí, takže budeme muset porazit jeden z týmů, které byly před námi!"

Dlouhodobým cílem Lotusu je ale pochopitelně zisk titulu. "Cílem je stát se mistry světa do roku 2015, takže je třeba postupovat krok za krokem a nepřeskočit tři kroky najednou," dodal Grosjean.

Další článek: Pirelli si na testování koupilo Renault R30