Lotus bude testovat DRD znovu před Španělskem

Pokročit ve vývoji zařízení pro snižování odporu vzduchu zadního křídla hodlá tým Lotus v testu, který uskuteční mezi GP Bahrajnu a Španělska.
Lotus bude testovat DRD znovu před Španělskem

DRD Lotus zkoušel poprvé už loni v létě, ale stále se mu nepodařilo ho vyladit do přínosné podoby. Systém, který nasává vzduch nad motorem a na rovinkách ho vypouští na zadním křídle, musí fungovat zcela pasivně. A právě jeho automatické zapínání a vypínání při určitých rychlostech je to nejtěžší.

"V tomto závodě (v Bahrajnu) ne, protože nás s ním stále čeká práce," odpověděl technický šéf týmu James Allison na otázku, kdy na E21 znovu uvidíme DRD. "Vyzkoušíme ho znovu mezi prvními zámořskými závody a začátkem evropské sezóny, až budeme mít možnost testovat na rovince."

Do Bahrajnu tak Lotus přijede víceméně se stejným vozem jako do Číny, a to především proto, že oba závody dělí jen týden.

"Nepřivezeme nic zvlášť revolučního nad rámec úprav z Číny, ale vyzkoušíme si jisté úpravy zavěšení. Interní spíš než aby se týkaly přímo ramen. Jde o evoluci, kterou jsme úspěšně nasadili v předsezónních testech."

"Vždy se snažíte najít ten správný kompromis mezi mechanickou přilnavostí, kterou nabízí pohyby zavěšení pneumatikám, a udržením aerodynamické platformy v optimální výšce nad tratí. Věříme, že tohle bude krok vpřed, který nám pomůže toho dosáhnout."

Další článek: Vane der Garde si je jistý, že ho Kovalainen neohrozí

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00