Lotus bude testovat DRD znovu před Španělskem

Pokročit ve vývoji zařízení pro snižování odporu vzduchu zadního křídla hodlá tým Lotus v testu, který uskuteční mezi GP Bahrajnu a Španělska.
Lotus bude testovat DRD znovu před Španělskem

DRD Lotus zkoušel poprvé už loni v létě, ale stále se mu nepodařilo ho vyladit do přínosné podoby. Systém, který nasává vzduch nad motorem a na rovinkách ho vypouští na zadním křídle, musí fungovat zcela pasivně. A právě jeho automatické zapínání a vypínání při určitých rychlostech je to nejtěžší.

"V tomto závodě (v Bahrajnu) ne, protože nás s ním stále čeká práce," odpověděl technický šéf týmu James Allison na otázku, kdy na E21 znovu uvidíme DRD. "Vyzkoušíme ho znovu mezi prvními zámořskými závody a začátkem evropské sezóny, až budeme mít možnost testovat na rovince."

Do Bahrajnu tak Lotus přijede víceméně se stejným vozem jako do Číny, a to především proto, že oba závody dělí jen týden.

"Nepřivezeme nic zvlášť revolučního nad rámec úprav z Číny, ale vyzkoušíme si jisté úpravy zavěšení. Interní spíš než aby se týkaly přímo ramen. Jde o evoluci, kterou jsme úspěšně nasadili v předsezónních testech."

"Vždy se snažíte najít ten správný kompromis mezi mechanickou přilnavostí, kterou nabízí pohyby zavěšení pneumatikám, a udržením aerodynamické platformy v optimální výšce nad tratí. Věříme, že tohle bude krok vpřed, který nám pomůže toho dosáhnout."

Další článek: Vane der Garde si je jistý, že ho Kovalainen neohrozí

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00