Lotus: Bude štěstí, když GP Austrálie vůbec dokončíme

Lotus má obavu, že bez pořádné dávky štěstí nedokáže první závod letošní sezony ani dokončit. Není zatím dostatečně připraven.
Lotus: Bude štěstí, když GP Austrálie vůbec dokončíme

Poslední možnost otestovat si nové díly monopostu před úvodním podnikem letošní sezony mají týmy formule 1 už za sebou, přesto ale některé z nich necítí, že byla jejich příprava dostatečná. Lotus dokonce uvádí, že při nich bude muset stát štěstí, aby Velkou cenu Austrálie vůbec dokončili. Pomýšlet na dobré umístění už si ve stáji netroufá téměř nikdo.

Tým, který vynechal první testy ve španělském Jerezu, najel v zimních testech jen 1288 kilometrů, potýká se s problémy se spolehlivostí, navíc je jedním z týmů, jejichž dodavatel motorů stále řeší potíže se svou pohonnou jednotkou.

Technický ředitel Lotusu Nick Chester na téma prvního závodu říká: "Myslím, že budeme muset dát pár věcí dohromady. Měli jsme dny, kdy byla pohonná jednotka v pořádku, ale zradilo nás něco jiného. Tuším, že budeme potřebovat trochu štěstí a samozřejmě všechno udělat správně. Vím, že Renault Sport pracuje hodně tvrdě na tom, aby se to spravilo, a jsem si jistý, že spravené a nové specifikace přivezou do Melbourne. Doufejme, že to nám dá větší šance.

Většina problémů, které nás tento týden zdržovaly, byla na straně pohonné jednotky, ale některé problémy byly i kvůli naší straně. Začátkem týdne jsme měli nějaké potíže s výfukem. Myslíme však, že teď už jim rozumíme. Pro Melbourne máme jinou specifikaci výfuku a navíc asi víme, proč nám ta stará selhávala. Byla to jedna z našich chyb, celý systém ještě dolazujeme."

Další článek: Soutěž o poukaz na sportovní jízdu a DVD Rivalů má své vítěze

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10