Lotus bude příští rok pokračovat se stejnými jezdci, očekává Trulli

Nejlepší tým nováčků Lotus se ve své druhé sezóně pravděpodobně spolehne znovu na Jarna Trulliho a Heikkiho Kovalainena.
Lotus bude příští rok pokračovat se stejnými jezdci, očekává Trulli

"Měl bych tu být stejně jako Heikki a potvrzeno by to mělo být brzy," řekl Trulli pro Autosport. "Tým se teď zabývá jinými věcmi, ale k oznámení by mělo dojít brzy."

Lotus pravidelně poráží své dva hlavní rivaly Virgin a HRT, přičemž v příštím roce by se měl zlepšit také díky převodovce od Red Bullu a motoru Renault, který ovšem zatím nepotvrdil.

"Můžu říct, že se to vyvíjí velmi dobře," pochvaloval si Trulli pokrok Lotusu. "Určitě to vypadá mnohem lépe než loni. Opravdu je vidět, že jdeme správným směrem. Když jsem k týmu přišel, vždy jsem říkal, že vím, že to bude hrozná první sezóna, protože jsem realista. A sezóna byla těžká, jak jsme očekávali."

Ital proto soustředil svá očekávání na sezónu 2011. "Uvidíme, ale pokud do toho vložíme správné úsilí, budeme mít tu převodovku a motor, a podaří se nám slušně vyvíjet aerodynamiku, pak bychom měli bojovat o body, což bude pro tak mladý tým úspěch," dodal.

Další článek: Úvodní trénink v Suzuce ovládli jezdci Red Bullu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.