Lotus bude používat aerodynamický tunel Williamsu

Malajsijská stáj Lotus podepsala smlouvu na používání jednoho ze dvou aerodynamických tunelů, které má tým Franka Williamse v Grove.
Lotus bude používat aerodynamický tunel Williamsu

Lotus začne používat tunel Williamsu letos v září. Dohromady tak bude používat tunely dva, v současnosti už spolupracuje Aerolabem a používá jeho zařízení v Itálii. Konečným cílem je ale vybudování vlastního tunelu v sídle týmu v Hinghamu a soustředění celého programu do něj.

"Je tu několik důvodů, proč jsem nadšený, že jsme podepsali tuto smlouvu," vysvětloval majitel týmu Lotus Tony Fernandes. "Z praktického hlediska jsou tu zřejmé přínosy v tom, že se zvýší naše aktivita v aerodynamickém tunelu při použití špičkového zařízení v Británii. Jsem si jistý, že to okamžitě pomůže Marianně Hinsonové (šéfka aerodynamiky a CFD) a jejímu týmu, aby pracovali ještě efektivněji na jedné z klíčových oblastí vývoje naší stáje."

"Druhá strana této dohody je moje velká vděčnost Franku Williamsovi, Patricku Headovi a Adamu Parrovi, protože to byli první lidé, s kterými jsem pracoval ve formuli 1. AirAsia byla hrdým sponzorem jejich týmu a Frank, Patrick a Adam hráli klíčové role při mém uvedení do světa formule 1, takže jsem velmi potěšen, že můžeme dál spolupracovat, zatímco se tým Lotus etabluje jako seriózní projekt ve formuli 1."

Další článek: Renault se rozloučí se svým sportovním ředitelem Stevem Nielsenem

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00