Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

Motoráři z Renaultu jsou přesvědčení, že nic nemůže nahradit testy na trati, a proto se Lotus ocitne v nevýhodě kvůli tomu, že se jako jediný těch prvních nezúčastní.
Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

Šéf Lotusu Eric Boullier sice říkal, že jeho tým nebude jediný, který vynechá první testy, ale opak je pravdou, protože všichni ostatní svoji účast v Jerezu už potvrdili.

Lotus dodal, že moc neztratí, protože jde hlavně o nový motor, a jednotku od Renaultu používají tři další týmy, takže ty ho prověří. "Za prvé je třeba asi říct, že základní pohonná jednotka je identická u všech čtyř týmů, které naši jednotku používají," potvrdil technický ředitel francouzské značky Rob White.

Jenomže každý tým si motor uloží do vlastního vozu a dochází k adaptaci zejména s ohledem na chlazení. A to za Lotus nemůže nikdo otestovat, proto bude enstonská stáj pozadu.

"Každá instalace je unikátní a cílem pro první test nebo dva je validovat pohonnou jednotku v jejím prostředí. Je to úplně poprvé, co budete moci dát všechno dohromady a zapnout to," vysvětloval White.

"V továrně nemáte prostředí šasi. My samozřejmě děláme hodně, abychom nasimulovali co nejvíce věcí, ale nikdy jsme před nastartováním nedali všechny díly, sub systémy a systém dohromady v přesně takové konfiguraci, v jaké budou v daném voze."

"Takže věci, které týmy můžou sdílet a sdílejí, se týkají přímo pohonné jednotky, ne konkrétního prostředí. Takže tu není žádná zátěž navíc pro ty, kdo budou jezdit v Jerezu, ve srovnání s těmi, kdo v Jerezu jezdit nebudou. Jde hlavně o to, že kdo nebude moct jezdit v Jerezu, bude trochu pozadu, a to včetně té strany rovnice, která se týká pohonné jednotky."

Další článek: Dvojité body nic neřeší, kritizuje Fernandes

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00