Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

Motoráři z Renaultu jsou přesvědčení, že nic nemůže nahradit testy na trati, a proto se Lotus ocitne v nevýhodě kvůli tomu, že se jako jediný těch prvních nezúčastní.
Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

Šéf Lotusu Eric Boullier sice říkal, že jeho tým nebude jediný, který vynechá první testy, ale opak je pravdou, protože všichni ostatní svoji účast v Jerezu už potvrdili.

Lotus dodal, že moc neztratí, protože jde hlavně o nový motor, a jednotku od Renaultu používají tři další týmy, takže ty ho prověří. "Za prvé je třeba asi říct, že základní pohonná jednotka je identická u všech čtyř týmů, které naši jednotku používají," potvrdil technický ředitel francouzské značky Rob White.

Jenomže každý tým si motor uloží do vlastního vozu a dochází k adaptaci zejména s ohledem na chlazení. A to za Lotus nemůže nikdo otestovat, proto bude enstonská stáj pozadu.

"Každá instalace je unikátní a cílem pro první test nebo dva je validovat pohonnou jednotku v jejím prostředí. Je to úplně poprvé, co budete moci dát všechno dohromady a zapnout to," vysvětloval White.

"V továrně nemáte prostředí šasi. My samozřejmě děláme hodně, abychom nasimulovali co nejvíce věcí, ale nikdy jsme před nastartováním nedali všechny díly, sub systémy a systém dohromady v přesně takové konfiguraci, v jaké budou v daném voze."

"Takže věci, které týmy můžou sdílet a sdílejí, se týkají přímo pohonné jednotky, ne konkrétního prostředí. Takže tu není žádná zátěž navíc pro ty, kdo budou jezdit v Jerezu, ve srovnání s těmi, kdo v Jerezu jezdit nebudou. Jde hlavně o to, že kdo nebude moct jezdit v Jerezu, bude trochu pozadu, a to včetně té strany rovnice, která se týká pohonné jednotky."

Další článek: Dvojité body nic neřeší, kritizuje Fernandes

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10