Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

Motoráři z Renaultu jsou přesvědčení, že nic nemůže nahradit testy na trati, a proto se Lotus ocitne v nevýhodě kvůli tomu, že se jako jediný těch prvních nezúčastní.
Lotus bude kvůli absenci v Jerezu ztrácet, říká Renault

Šéf Lotusu Eric Boullier sice říkal, že jeho tým nebude jediný, který vynechá první testy, ale opak je pravdou, protože všichni ostatní svoji účast v Jerezu už potvrdili.

Lotus dodal, že moc neztratí, protože jde hlavně o nový motor, a jednotku od Renaultu používají tři další týmy, takže ty ho prověří. "Za prvé je třeba asi říct, že základní pohonná jednotka je identická u všech čtyř týmů, které naši jednotku používají," potvrdil technický ředitel francouzské značky Rob White.

Jenomže každý tým si motor uloží do vlastního vozu a dochází k adaptaci zejména s ohledem na chlazení. A to za Lotus nemůže nikdo otestovat, proto bude enstonská stáj pozadu.

"Každá instalace je unikátní a cílem pro první test nebo dva je validovat pohonnou jednotku v jejím prostředí. Je to úplně poprvé, co budete moci dát všechno dohromady a zapnout to," vysvětloval White.

"V továrně nemáte prostředí šasi. My samozřejmě děláme hodně, abychom nasimulovali co nejvíce věcí, ale nikdy jsme před nastartováním nedali všechny díly, sub systémy a systém dohromady v přesně takové konfiguraci, v jaké budou v daném voze."

"Takže věci, které týmy můžou sdílet a sdílejí, se týkají přímo pohonné jednotky, ne konkrétního prostředí. Takže tu není žádná zátěž navíc pro ty, kdo budou jezdit v Jerezu, ve srovnání s těmi, kdo v Jerezu jezdit nebudou. Jde hlavně o to, že kdo nebude moct jezdit v Jerezu, bude trochu pozadu, a to včetně té strany rovnice, která se týká pohonné jednotky."

Další článek: Dvojité body nic neřeší, kritizuje Fernandes