Lotus bude auto vyvíjet déle než v předchozích letech

Vedení Lotusu to myslí s letošním šampionátem vážně, a proto neodstaví vývoj E20 na vedlejší kolej tak brzy, jako to dělalo dříve.
Lotus bude auto vyvíjet déle než v předchozích letech

Lotus cítí šanci na výrazné úspěchy, po jedenácti závodech se drží ve hře o oba tituly a má jeden z nejrychlejších vozů. Aby příznivou situaci využil co nejvíce, bude svůj monopost vyvíjet co nejdéle.

"Jedna z věcí, kterou náš tým dělal špatně v minulých sezónách, bylo příliš brzké přesměrování vývoje na nové auto," přiznal technický ředitel týmu James Allison v rozhovoru pro Sky Sports. "Takže jsme do letošního roku vstoupili s cílem vyvíjet to současné trochu déle."

Šéf týmu Eric Boullier proto věří, že výsledky bude mít Lotus ve druhé polovině sezóny ještě lepší. "Náš technický komplet funguje dobře, auto bylo v první polovině sezóny silné, i když jsme promarnili hodně příležitostí, ale to je život... V druhé části roku budeme silnější tým Lotus, máme na to, abychom bodovali v každém závodě a dokonce i získali vítězství, a to nejen jedno..."

Sebedůvěra teď z Lotusu přímo čiší, ale Boullier zatím odmítá korigovat cíl vytyčený na začátku roku, kterým je zlepšení ve srovnání s předchozí sezónou, což představuje čtvrté místo v šampionátu. To ale neznamená, že se tým zříká větších úspěchů.

"Proč ne?" odpověděl Allison na otázku, zda by Lotus mohl bojovat o titul v jezdcích. "Dá se získat ještě hrozně moc bodů a zbývá hrozně moc závodů. Náskok prvního je minimální vzhledem k bodům, které se dají ještě získat."

Další článek: Jezdci Sauberu hodnotí sezónu: Pořád můžeme mířit na stupně vítězů

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00