Lotus: Bahrajn zneužil naši interní zprávu, my se spoléháme na FIA

Bahrajnská reakce na mezinárodní kritiku se nesetkala s pochopením týmu Lotus, protože byly bez svolení použity jeho interní materiály.
Lotus: Bahrajn zneužil naši interní zprávu, my se spoléháme na FIA

Kauza Bahrajn 2 má své další pokračování, tým Lotus negativně zareagoval na prohlášení, které včera učinili bahrajnští pořadatelé.

Šéf Šakiru Zajed Al Zajani odsoudil všechny negativní zprávy o Bahrajnu a své tvrzení, že se závod může uskutečnit bez problémů, podpořil citací ze zprávy týmu Lotus, psali jsme zde.

"Bahrajnský mezinárodní okruh vydal tiskové prohlášení, ve kterém uvedl citaci našeho týmu na podporu bahrajnské Grand Prix," reagoval Lotus. "Tato citace byla součástí velkého, interního a důvěrného pracovního dokumentu, který byl rovněž na důvěrném základě poslán manažerům všech týmů formule 1 minulý týden."

"Lotus je jedním z 12 soutěžících v šampionátu formule 1 a nikdy bychom se nesnažili nahradit Mezinárodní automobilovou federaci, která jako jediná může určit, zda se má Grand Prix uskutečnit či nikoliv. My podporujeme prohlášení, které na toto téma vydala FOTA."

A co o Bahrajnu řekla Asociace týmů formule 1? "V médiích se objevily spekulace, podle kterých by týmy mohly usilovat o zrušení letošní Grand Prix Bahrajnu," napsala FOTA ve svém prohlášení. "To by nebylo možné. Týmy nemůžou zrušit Grand Prix."

"Závodíme v mezinárodní sérii s názvem FIA šampionát formule 1, a proto je na FIA, aby v těchto záležitostech týmy vedla."

FIA a Bernie Ecclestone zatím žádný důvod pro zrušení závodu v Bahrajnu nevidí. Bahrajnská opozice spatřuje ve formuli 1 symbol vládnoucího režimu a Grand Prix odmítá.

Další článek: Podívali jsme se pneumatikám Pirelli na zoubek. Teda... na drátek