Lotus a Manor vstoupily do Asociace týmů formule 1

Všechny týmy by mohly příští rok společně představit své vozy.
Asociace týmů formule 1 schválila na svém úterním jednání členství Lotusu a Manoru, na programu měla také několik dalších bodů, včetně společné prezentace monopostů 2010.

V současnosti jsou tedy všechny týmy přihlášené do příštího ročníku formule 1 členy FOTA, navíc k nim zatím patří i Toyota, ta je ale na odchodu.

Situací japonské automobilky a týmu Sauber-Qadbak se FOTA také zabývala, ale v tuto chvíli je řešení na straně FIA.

Na konci roku vyprší mandát v čele asociace Lucovi di Montezemolovi a Johnu Howettovi, nového prezidenta a viceprezidenta týmy zvolí v prosinci.

Pro fanoušky zřejmě nejzajímavější je již delší dobu avizovaná možnost společné prezentace vozů 2010, která by znamenala další úspory, uskutečnit by se mohla před prvními testy v únoru. Představitelé FOTA o ní jednají s Berniem Ecclestonem a majiteli komerčních práv na formuli 1.
Další článek: Alonso pokračoval v přípravách na sezónu 2010 s Ferrari

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.