Lotterer už za Caterham závodit nechce

Caterham zatím nemá jasno v tom, kdo v jeho vozech pojede závěrečnou Velkou cenu Abú Zabí. André Lotterer, který pro tým letos už závodil, nabídku nedostal, a i kdyby ano, tak by ji podle svých slov odmítl.
Lotterer už za Caterham závodit nechce

Trojnásobný vítěz závodu 24h Le Mans si na konci srpna odbyl svůj debut ve formuli 1, když ve Spa-Francorchamps nahradil pro Velkou cenu Belgie u Caterhamu Kamuje Kobajašiho, který se však od dalšího závodu do F1 vrátil.

Marcus Ericsson se s týmem před pár dny rozešel a on tak už na okruhu Yas Marina závodit nebude. Zatím proto není vůbec jasné, kdo vůbec do caterhamu pro poslední závod sezóny usedne.

„Na nic se mě nezeptali, ani mě nekontaktovali,” řekl Lotterer pro F1Zone.net. „Stále mám superlicenci, nemyslím si ale, že bych tam jel. Odjel jsem si svůj závod ve Spa a byla to skvělá zkušenost. Požádali mě, abych jel i v Monze, ale to jsem odmítl. Bylo pěkné jet ve formuli 1, já bych ale rád jel v lepších podmínkách, co se pozice na trati týče.”

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Aktualizováno: Caterham se balí do Abú Dhabí

Lotterer se zároveň vyjádřil ke sbírce Caterhamu, který požádal své fanoušky a veřejnost o finanční pomoc. Je to podle něj šílený nápad, chápe ale, proč se tým takhle rozhodl.

„Je to fajn tým s kompetentními lidmi,” řekl. „Z pohledu výkonnosti prožívají obtížnou sezónu, souvisí to ale s mnoha věcmi. Měl jsem možnost spolupracovat s nimi a přeji si, aby se celý tým nějakým způsobem znovu vrátil na startovní rošt.”

„Co se týče toho financování, je to šílenost, ale zároveň je statečné se o to pokusit. Jsou motivovaní. Nevím ani, kdo to teď má na starosti, jestli mají nějakého šéfa nebo ne, takže odhaduji, že tým se zkrátka snaží dostat zpátky na rošt a respektuji to.”

Další článek: Dvojité body by pro příští rok měly být zrušeny, říká Wolff

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00