Lotterer si odbyl premiéru ve formuli 1

André Lotterer dnes absolvoval své první kilometry s letošním caterhamem.
Lotterer si odbyl premiéru ve formuli 1

V prvním tréninku dokonce porazil svého týmového kolegu Marcuse Ericssona. Odpoledne sice skončil až za ním, ovšem mezi oběma piloty byl v čase jen nepatrný rozdíl.

„S dneškem jsem velmi spokojen,” řekl trojnásobný vítěz 24h Le Mans. „Docela rychle jsem si zvykl na vůz, teď je potřeba jen optimalizovat vše co se týče stylu jízdy. Když uvážím, že to byl můj první trénink, tak šlo vše podle plánu a já mohl zjistit, jaké to je řídit vůz.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve druhém tréninku potkaly Lotterera technické problémy. „Druhý trénink byl také dobrý a vše šlo hladce i přesto, že jsme museli zastavit dříve kvůli technickému problému. Pro mě to rozhodně byla další lekce, když jsem jel na měkčí směsi gum - vyjel jsem ven a nevěděl jsem, co čekat, myslím ale, že to šlo dobře. Absolvovali jsme nějaké dlouhé jízdy a se vším se už začínám sžívat, i přesto, že se pořád učím.”

Lotterer se dočkal chvály také od šéfa týmu Christijana Alberse: „Rozhodně nám pomáhá, že máme Andrého v autě. Ve svém prvním dni jízd pro nás odvedl mimořádnou práci.”

Diskuze (1) Další článek: Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00