Lotterer si odbyl premiéru ve formuli 1

André Lotterer dnes absolvoval své první kilometry s letošním caterhamem.
Lotterer si odbyl premiéru ve formuli 1

V prvním tréninku dokonce porazil svého týmového kolegu Marcuse Ericssona. Odpoledne sice skončil až za ním, ovšem mezi oběma piloty byl v čase jen nepatrný rozdíl.

„S dneškem jsem velmi spokojen,” řekl trojnásobný vítěz 24h Le Mans. „Docela rychle jsem si zvykl na vůz, teď je potřeba jen optimalizovat vše co se týče stylu jízdy. Když uvážím, že to byl můj první trénink, tak šlo vše podle plánu a já mohl zjistit, jaké to je řídit vůz.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve druhém tréninku potkaly Lotterera technické problémy. „Druhý trénink byl také dobrý a vše šlo hladce i přesto, že jsme museli zastavit dříve kvůli technickému problému. Pro mě to rozhodně byla další lekce, když jsem jel na měkčí směsi gum - vyjel jsem ven a nevěděl jsem, co čekat, myslím ale, že to šlo dobře. Absolvovali jsme nějaké dlouhé jízdy a se vším se už začínám sžívat, i přesto, že se pořád učím.”

Lotterer se dočkal chvály také od šéfa týmu Christijana Alberse: „Rozhodně nám pomáhá, že máme Andrého v autě. Ve svém prvním dni jízd pro nás odvedl mimořádnou práci.”

Další článek: Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10