Lopeze by návrat Alonsa do Enstone nepřekvapil

Ani Velká cena USA nevyřešila budoucnost Fernanda Alonsa. Ten má alespoň teoreticky několik možností, mezi které patří také příchod do Lotusu.
Lopeze by návrat Alonsa do Enstone nepřekvapil

Obecně se dávají největší šance tomu, že Alonso příští rok zamíří do McLarenu. Ve hře je ale více variant, byť některé jsou jen v teoretické rovině. Sám Alonso v Austinu prohlásil, že má ambiciózní plán, ze kterého budeme všichni nadšení.

Alonso: mám plán, všichni budou nadšení

Alonso: mám plán, všichni budou nadšení

Ani po měsíci nebyl potvrzen Alonsův odchod z Ferrari a příchod Vettela. Podle spekulací (ale dosti silných) je ve hře až 50 milionů dolarů, které by mělo Ferrari vyplatit Alonsovi. To vše v případě, že to bylo Ferrari, kdo se rozhodl spolupráci ukončit.

Odchod Alonsa už dříve potvrdil Luca di Montezemolo, který ale u jednání s Alonsem už delší dobu není.

Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vítězil, potvrzuje Montezemolo

Alonso odchází z Ferrari, aby znovu vítězil, potvrzuje Montezemolo

„Ano, Luca něco řekl, ale já jsem byl každý den na webových stránkách Ferrari a nebylo tam nic napsáno,“ reagoval Alonso v rozhovoru pro Focus.

Kromě McLarenu je zde také možnost, že by se Alonso už podruhé vrátil do Enstone. Bývalý Renault a dnešní Lotus sice nemá zrovna nejlepší vůz, ale tým je znám svými výkyvy a od příštího roku bude mít motory Mercedes.

„Nepřekvapilo by mě to, kdyby se Alonso jednoho dne vrátil do kokpitu vozu formule 1 z Enstone,“ řekl pro lucemburský Canal Plus Gerard Lopez.

Na budoucnost se novináři ptali také Erica Boulliera. Konkrétně mu položili dotaz, kolikže to jezdců vlastně zvažují pro příští rok. „Stovky,“ zasmál se Boullier. „Upřímně řečeno, čtyři nebo pět,“ dodal už vážněji pro finskou MTV3.

Další článek: Fotogalerie: Velká cena USA v texaském stylu s vítězstvím Hamiltona

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.