Lopez: Znovu měnit pneumatiky je trochu debilní

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez nechápe, proč Pirelli mění své pneumatiky nadvakrát. Specifikace z Nürburgringu se osvědčila.
Lopez: Znovu měnit pneumatiky je trochu debilní

Týmy dostanou ve třech závodech hned troje různé pneumatiky. Po problematické specifikaci ze Silverstonu přišla nová na Nürburgringu, aby následovala další na Hungaroringu.

To se moc nelíbí Lotusu. Asi také proto, že upravené zadní pneumatiky mu v Německu sedly. "Z Nürburgringu odjíždíme s druhým a třetím místem, což není špatné," řekl Lopez pro F1i.

"Tento výsledek je dobrým znamením pro Maďarsko, protože bude teplo. Nicméně znovu změníme pneumatiky, což je trochu debilní. Takže uvidíme, co z toho bude."

Pneumatiky v Německu nejevily sebemenší náznak problémů, které zdramatizovaly závod v Británii, přesto se Pirelli drží plánu a v dalším závodě nasadí jiné.

Lotus měl na Nürburgringu zřejmě nejrychlejší auto v závodním režimu, ale na Vettela nedosáhl. "Vítězství bylo možné pro oba naše piloty," prohlásil Lopez.
"Bylo možné pro Romaina, ale safety car tomu nebyl nakloněn, když vyjel ve chvíli, kde se Romain nebezpečně blížil Sebastianovi. Kimi ztratil čas za oběma mercedesy, na což doplatil v závěru závodu."

Další článek: Bianchi rozjetí prázdného vozu zabránit nemohl, hájí se Marussia

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10