Lopez: Znovu měnit pneumatiky je trochu debilní

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez nechápe, proč Pirelli mění své pneumatiky nadvakrát. Specifikace z Nürburgringu se osvědčila.
Lopez: Znovu měnit pneumatiky je trochu debilní

Týmy dostanou ve třech závodech hned troje různé pneumatiky. Po problematické specifikaci ze Silverstonu přišla nová na Nürburgringu, aby následovala další na Hungaroringu.

To se moc nelíbí Lotusu. Asi také proto, že upravené zadní pneumatiky mu v Německu sedly. "Z Nürburgringu odjíždíme s druhým a třetím místem, což není špatné," řekl Lopez pro F1i.

"Tento výsledek je dobrým znamením pro Maďarsko, protože bude teplo. Nicméně znovu změníme pneumatiky, což je trochu debilní. Takže uvidíme, co z toho bude."

Pneumatiky v Německu nejevily sebemenší náznak problémů, které zdramatizovaly závod v Británii, přesto se Pirelli drží plánu a v dalším závodě nasadí jiné.

Lotus měl na Nürburgringu zřejmě nejrychlejší auto v závodním režimu, ale na Vettela nedosáhl. "Vítězství bylo možné pro oba naše piloty," prohlásil Lopez.
"Bylo možné pro Romaina, ale safety car tomu nebyl nakloněn, když vyjel ve chvíli, kde se Romain nebezpečně blížil Sebastianovi. Kimi ztratil čas za oběma mercedesy, na což doplatil v závěru závodu."

Další článek: Bianchi rozjetí prázdného vozu zabránit nemohl, hájí se Marussia

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.