Lopez: Vstup do Renaultu F1 představuje dobrou obchodní příležitost

Zájem o převzetí týmu je oficiální.
Lucemburský podnikatel Gérard Lopez přiznal na právě probíhajícím Motor Sport Business fóru v Monaku zájem o vstup do týmu Renault F1. Podle něj nastala vhodná doba pro podobné investice.

Francouzská média informovala minulý týden o tom, že o převzetí stáje z Enstone usilují Lopez a Richards. Bernie Ecclestone pak dodal, že zájem mají ještě další dva subjekty.

"Rádi využíváme příležitosti," cituje Autosport Gérarda Lopeze. "Ve formuli 1 jsme už nějakou dobu jako přátelé mnoha lidí, uzavřeli jsme v tomto prostředí několik obchodů, ale nikdy jsme nepomýšleli na větší zapojení."

"Situace je teď taková, že se pro nové týmy nebo investory naskytla příležitost v této době změny, nikoliv nejistoty. Je to vhodná chvíle pro začátek nového byznysu."

Podle listu Le Parisien má Lopez v úmyslu zachovat tým pod názvem Renault alespoň dva roky, pokud se mu podaří jej převzít. Výhody etablované stáje jsou zřejmé.

"Bylo by to velmi odlišné od založení nového týmu," pokračoval Lopez. "Pokud uzavřeme smlouvu s Renaultem, budeme dále stavět na tom, že jsme konstruktérský tým, ale byl by to odlišný byznys. Pro nás je důležité potvrdit dlouhodobou stabilitu."
Další článek: Podívejte se, jak se příští rok změní přední pneumatiky

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna