Lopez: Tým Renault stojí víc peněz, než jsme předpokládali

Gérard Lopez, jenž před letošní sezónou koupil Renault F1 od francouzské automobilky, prozradil, že se týmu daří plnit všechny cíle, kromě těch nákladových.

"Po komerční stránce je to OK," řekl Lopez pro Autosport. "Ale investice jsou vyšší, než jsme původně předpokládali. Asi nejsou daleko od toho, co utrácejí největší týmy, protože jsme si ponechali 500 lidí a najali další."

"Takže po obchodní stránce jsme na tom asi tak, jak jsme chtěli být. Ale co se týče utrácení, asi jsme to překročili. Ale bylo to naše rozhodnutí. Řekl bych, že nám to vychází ve všech oblastech, jen jsme neměli v plánu utrácet víc."

Vyšší investice se ale vyplatily. Lopez přiznal, že letošní monopost vyjel z továrny pomalý, ale podařilo se ho výrazně zrychlit. "Rozhodli jsme, že budeme mít vývojové úpravy téměř v každém závodě, mezi nimi velké věci, jako foukaný difuzor nebo F-potrubí," vysvětloval.

"Myslím, že jsme jediný tým, který vyvinul dvě F-potrubí. Jedno jsme vyvinuli a nepoužili a pak jsme vyvinuli tohle. Tak jsme to chtěli udělat. Teď, když jsme získali několik pódií, by přesto bylo trochu přehnané pomýšlet na vítězství. Plníme svá očekávání."

O vítězství by chtěl bojovat Renault v příštím roce. Podle Lopeze vychází simulace provedené s daty o voze 2011 dobře, proto tým věří, že nový monopost bude rychlejší než ten letošní.

Úspěchy týmu podle některých spekulací zapůsobily na automobilku Renault a přiměly ji uvažovat o zpětném odkoupení většinového podílu od Lopeze.

Další článek: Massa za chybný start do GP Belgie potrestán nebude

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00