Lopez: Tým Renault stojí víc peněz, než jsme předpokládali

Gérard Lopez, jenž před letošní sezónou koupil Renault F1 od francouzské automobilky, prozradil, že se týmu daří plnit všechny cíle, kromě těch nákladových.

"Po komerční stránce je to OK," řekl Lopez pro Autosport. "Ale investice jsou vyšší, než jsme původně předpokládali. Asi nejsou daleko od toho, co utrácejí největší týmy, protože jsme si ponechali 500 lidí a najali další."

"Takže po obchodní stránce jsme na tom asi tak, jak jsme chtěli být. Ale co se týče utrácení, asi jsme to překročili. Ale bylo to naše rozhodnutí. Řekl bych, že nám to vychází ve všech oblastech, jen jsme neměli v plánu utrácet víc."

Vyšší investice se ale vyplatily. Lopez přiznal, že letošní monopost vyjel z továrny pomalý, ale podařilo se ho výrazně zrychlit. "Rozhodli jsme, že budeme mít vývojové úpravy téměř v každém závodě, mezi nimi velké věci, jako foukaný difuzor nebo F-potrubí," vysvětloval.

"Myslím, že jsme jediný tým, který vyvinul dvě F-potrubí. Jedno jsme vyvinuli a nepoužili a pak jsme vyvinuli tohle. Tak jsme to chtěli udělat. Teď, když jsme získali několik pódií, by přesto bylo trochu přehnané pomýšlet na vítězství. Plníme svá očekávání."

O vítězství by chtěl bojovat Renault v příštím roce. Podle Lopeze vychází simulace provedené s daty o voze 2011 dobře, proto tým věří, že nový monopost bude rychlejší než ten letošní.

Úspěchy týmu podle některých spekulací zapůsobily na automobilku Renault a přiměly ji uvažovat o zpětném odkoupení většinového podílu od Lopeze.

Další článek: Massa za chybný start do GP Belgie potrestán nebude

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.