Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Na účet Pastora Maldonada kolují po internetu vtipy. V Lotusu se ale směje málokdo.
Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Pokud nad okruhem vlají žluté vlajky, protože došlo ke kolizi, máte slušnou šanci, že u toho byl Pastor Maldonado.

Venezuelan se díky svému horkokrevnému pojetí závodů stal i terčem velkého množství vtipů, které navíc umocňuje letošní netypický nos Lotusu. Nejnovější vtip říká, že Maldonado dostal ve Španělsku nabídku od RTL a příští rok vystřídá Semira Gerkhana v Kobře 11.

Ale teď na vážnější nótu. Lotusu se v letošním roce vůbec nedaří. Teprve ve Španělsku si zásluhou Grosjeana sáhl na první body. Vedle toho není tajemstvím, že tým z Enstone má finanční problémy. Dokonce neplatí nebo platí se zpožděním Renaultu za motory.

Incidenty Maldonada sice zajistí publicitu, ale každý zničený díl stojí velké množství peněz a snižuje šanci na zisk dobrého výsledku.

Demoliční ročenka Pastora Maldonada je přitom už poměrně bohatá. V Bahrajnu dostal penalizaci za kolizi s Estebanem Gutiérrezem, 3 trestné body a odsun na startu v Číně. V Šanghaji pak svůj Lotus rozbil v tréninku při návratu do boxů.

Ve Španělsku pokračoval Maldonado nehodou na začátku kvalifikace a v závodě za divočinu s Ericssonem obdržel penalizaci 5 sekund stop and go a další trestný bod.

Kolik má kdo trestných bodů? Podívejte se do statistik 

Maldonado přitom navazuje na loňskou sezónu, která se nesla v podobném duchu. Problémy stejného rázu měl i Romain Grosjean, který se stal po hodně dlouhé době prvním pilotem, kterému byl dokonce zakázán start v jednom závodě. Letos podobný osud potká toho, kdo nasbírá 12 trestných bodů.

Grosjean mezitím začal spolupracovat s psycholožkou a jeho počínání na trati se zlepšilo.

Majitel Lotusu Gerard Lopez připouští, že si bude muset s Maldonadem vážně promluvit. „Je neuvěřitelně rychlý, každé kolo je pro něj něco jako kvalifikační kolo ale možná na to občas tlačí až moc. Musíme si s ním promluvit a zapracovat na tom. V jeho případě stačí, když s ohledem na svou rychlost pojede řekněme na 95%”, říká Lopez, který dodává, že Maldonado je příjemný chlapík a v týmu ho mají rádi.

Další článek: Forbes: Budoucnost GP Velké Británie na Silverstone je ve hvězdách

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.