Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Na účet Pastora Maldonada kolují po internetu vtipy. V Lotusu se ale směje málokdo.
Lopez si bude muset promluvit s Maldonadem

Pokud nad okruhem vlají žluté vlajky, protože došlo ke kolizi, máte slušnou šanci, že u toho byl Pastor Maldonado.

Venezuelan se díky svému horkokrevnému pojetí závodů stal i terčem velkého množství vtipů, které navíc umocňuje letošní netypický nos Lotusu. Nejnovější vtip říká, že Maldonado dostal ve Španělsku nabídku od RTL a příští rok vystřídá Semira Gerkhana v Kobře 11.

Ale teď na vážnější nótu. Lotusu se v letošním roce vůbec nedaří. Teprve ve Španělsku si zásluhou Grosjeana sáhl na první body. Vedle toho není tajemstvím, že tým z Enstone má finanční problémy. Dokonce neplatí nebo platí se zpožděním Renaultu za motory.

Incidenty Maldonada sice zajistí publicitu, ale každý zničený díl stojí velké množství peněz a snižuje šanci na zisk dobrého výsledku.

Demoliční ročenka Pastora Maldonada je přitom už poměrně bohatá. V Bahrajnu dostal penalizaci za kolizi s Estebanem Gutiérrezem, 3 trestné body a odsun na startu v Číně. V Šanghaji pak svůj Lotus rozbil v tréninku při návratu do boxů.

Ve Španělsku pokračoval Maldonado nehodou na začátku kvalifikace a v závodě za divočinu s Ericssonem obdržel penalizaci 5 sekund stop and go a další trestný bod.

Kolik má kdo trestných bodů? Podívejte se do statistik 

Maldonado přitom navazuje na loňskou sezónu, která se nesla v podobném duchu. Problémy stejného rázu měl i Romain Grosjean, který se stal po hodně dlouhé době prvním pilotem, kterému byl dokonce zakázán start v jednom závodě. Letos podobný osud potká toho, kdo nasbírá 12 trestných bodů.

Grosjean mezitím začal spolupracovat s psycholožkou a jeho počínání na trati se zlepšilo.

Majitel Lotusu Gerard Lopez připouští, že si bude muset s Maldonadem vážně promluvit. „Je neuvěřitelně rychlý, každé kolo je pro něj něco jako kvalifikační kolo ale možná na to občas tlačí až moc. Musíme si s ním promluvit a zapracovat na tom. V jeho případě stačí, když s ohledem na svou rychlost pojede řekněme na 95%”, říká Lopez, který dodává, že Maldonado je příjemný chlapík a v týmu ho mají rádi.

Další článek: Forbes: Budoucnost GP Velké Británie na Silverstone je ve hvězdách

22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)