Lopez se rozešel s týmem USF1, zřejmě bude testovat pro Campos

Jose Maria Lopez ukončil smlouvu, která mu měla zajistit místo závodního pilota USF1. Jelikož tým v Bahrajnu nenastoupí, hledá si místo jinde. Závodní sedačku už asi ale nesežene.

"Právě jsem se vrátil z Charlotte, kde jsme vyjednali ukončení smlouvy," uvedl Lopezův manažer Philip McGough pro Ultima Vuelta. "Byla to komplexní situace, ale teď jsme volní."

Lopez se snaží zůstat ve formuli 1 a zřejmě jedinou možnost pro něj představuje tým Campos. Jeho nový majitel Jose Ramon Carabante je spolupráci s argentinským pilotem nakloněný, ale do závodů zřejmě vyšle Bruna Sennu a Karuna Chandhoka.

Lopez by se proto mohl stát třetím pilotem španělské stáje s vyhlídkou účasti v páteční trénincích. "Je tu velká šance, že bude rezervním pilotem u Camposu," potvrdil Victor Rosso, jenž také pracuje pro Lopeze.

Navzdory velkým potížím by Campos měl do prvního závodu v Bahrajnu nastoupit, ale chce tak učinit pod jménem Hispania Racing F1 tým. Carabante před začátkem sezóny tým posiluje, šéfem zůstává Colin Kolles, technickým ředitelem se stal Jacky Eeckelaert, v roli manažera bude působit Boris Bernes a hlavním inženýrem je šéfdesignér Dallary Luca Pignacca.

Další článek: Button: Kvůli zákazu tankování to letos budou vytrvalostní závody

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.