Lopez: Räikkönenovi žádný jiný tým nenabídne to, co má u Lotusu

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez je přesvědčený, že Kimi Räikkönen má u něj ty nejlepší podmínky, které ve formuli 1 může mít. A k tomu i konkurenceschopné auto.
Lopez: Räikkönenovi žádný jiný tým nenabídne to, co má u Lotusu

Dokud Räikkönen neoznámí, kde bude jezdit příští rok, budou se objevovat spekulace o jeho možném přestupu do jiného týmu. Ale Lotus je přesvědčený, že takový scénář dokáže odvrátit.

"Kimi je fantastický člověk," řekl Lopez v rozhovoru pro Autosport. "S Kimim jde o to, že je velmi vděčný za to, že jsme ho dostali zpět tam, kde je. A my jsme velmi vděční za to, že on dostal tým tam, kde je teď. Takže to hezky sedí."

"Abych k vám byl upřímný, jsem přesvědčený, a neříkám to jen tak, že pokud Kimi od nás bude dostávat, co chce v oblasti výkonnosti a podobně, půjde s námi Kimi vpřed. On to ví a říká to."

"To, co dostává u nás, nedostane nikde jinde. Je jedno, jestli má ten tým modré, červené nebo stříbrné auto. Ale tohle jsou také závody. Takže musíme zajistit, že bude mít dobré a konkurenceschopné auto. Takové má. Dokud mu ho budeme poskytovat, bude s námi."

Räikkönenovi se od jeho návratu do formule 1 daří, loni skončil v šampionátu jezdců třetí, letos je zatím druhý, takže je o něj zájem. Lopeze to zvlášť těší, protože to byl on, kdo v Enstonu před dvěma roky prosazoval Fina a musel některé své kolegy přesvědčovat.

"Museli jsme mít asi 11 možností (pro rok 2012) a můžu vám říct, že zvenčí to zdaleka nebyla ta nejjasnější. Ale pro nás ano. Upřímně, v tomto týmu je hodně hrdosti, že jsme se takhle rozhodli, protože jsme byli stoprocentně přesvědčení. Je to je jedna z těch věcí, kdy se díváte na ostatní a říkáte: 'Já jsem vám to říkal.'"

"Byli jsme zcela přesvědčení, že má, co je třeba. Já jsem s ním jednal, hovořil jsem s ním a věděl jsem, do čeho jdu. Věděl jsem, že nezískám někoho, kdo bude každý týden natáčet reklamu nebo tak něco. To nechceme. Ale oddaného závodníka? To jsme dostali."

Další článek: Ferrari si za úvod sezóny dává jen šest bodů z deseti