Lopez: Räikkönenovi žádný jiný tým nenabídne to, co má u Lotusu

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez je přesvědčený, že Kimi Räikkönen má u něj ty nejlepší podmínky, které ve formuli 1 může mít. A k tomu i konkurenceschopné auto.
Lopez: Räikkönenovi žádný jiný tým nenabídne to, co má u Lotusu

Dokud Räikkönen neoznámí, kde bude jezdit příští rok, budou se objevovat spekulace o jeho možném přestupu do jiného týmu. Ale Lotus je přesvědčený, že takový scénář dokáže odvrátit.

"Kimi je fantastický člověk," řekl Lopez v rozhovoru pro Autosport. "S Kimim jde o to, že je velmi vděčný za to, že jsme ho dostali zpět tam, kde je. A my jsme velmi vděční za to, že on dostal tým tam, kde je teď. Takže to hezky sedí."

"Abych k vám byl upřímný, jsem přesvědčený, a neříkám to jen tak, že pokud Kimi od nás bude dostávat, co chce v oblasti výkonnosti a podobně, půjde s námi Kimi vpřed. On to ví a říká to."

"To, co dostává u nás, nedostane nikde jinde. Je jedno, jestli má ten tým modré, červené nebo stříbrné auto. Ale tohle jsou také závody. Takže musíme zajistit, že bude mít dobré a konkurenceschopné auto. Takové má. Dokud mu ho budeme poskytovat, bude s námi."

Räikkönenovi se od jeho návratu do formule 1 daří, loni skončil v šampionátu jezdců třetí, letos je zatím druhý, takže je o něj zájem. Lopeze to zvlášť těší, protože to byl on, kdo v Enstonu před dvěma roky prosazoval Fina a musel některé své kolegy přesvědčovat.

"Museli jsme mít asi 11 možností (pro rok 2012) a můžu vám říct, že zvenčí to zdaleka nebyla ta nejjasnější. Ale pro nás ano. Upřímně, v tomto týmu je hodně hrdosti, že jsme se takhle rozhodli, protože jsme byli stoprocentně přesvědčení. Je to je jedna z těch věcí, kdy se díváte na ostatní a říkáte: 'Já jsem vám to říkal.'"

"Byli jsme zcela přesvědčení, že má, co je třeba. Já jsem s ním jednal, hovořil jsem s ním a věděl jsem, do čeho jdu. Věděl jsem, že nezískám někoho, kdo bude každý týden natáčet reklamu nebo tak něco. To nechceme. Ale oddaného závodníka? To jsme dostali."

Další článek: Ferrari si za úvod sezóny dává jen šest bodů z deseti

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00