Lopez: Räikkönen v Bahrajnu potvrdil, že si ho Lotus vybral správně

Majitel týmu Lotus Gérard Lopez nikdy nepochyboval o formě Kimiho Räikkönena a je rád, že finský pilot své kvality potvrdil na trati.
Lopez: Räikkönen v Bahrajnu potvrdil, že si ho Lotus vybral správně

Räikkönen se do formule 1 vrátil po dvouleté přestávce a existovaly pochybnosti o tom, jestli a případně jak rychle se dokáže vrátit do formy, kterou měl před svým odchodem.

"Pamatuji si, jak se mi nelíbilo, když mi lidé v rozhovorech říkali, že to je riskantní," řekl Lopez pro Autosport na téma Räikkönenova angažmá. "On je mistr světa, není starý, je fit a motivovaný."

Podle majitele Lotusu Fin do týmu velmi dobře zapadl a naplnil očekávání. "Viděl jsem ho dřív v jiných týmech, ale nikdy předtím jsem ho neviděl takového jako teď, co se pracovních návyků a chování týče. Takže si upřímně myslím, že je tam, kde má být, kde si myslel, že bude, a kde očekává, že bude."

"Vždy to byl přirozený talent, a to se ztratit nedá. Pokud máte rychlost, tak ji prostě máte. Viděl jsem, že je fit, takže jsme měli velká očekávání, že bude mít výsledky. A myslím, že tohle (závod v Bahrajnu) to rozhodnutí potvrdilo."

Räikkönen dokázal v Bahrajnu bojovat o vítězství se Sebastianem Vettelem, i když neúspěšně. Po třech závodech tak Lotus konečně předvedl výkonnost, kterou podle svých slov měl od začátku. Enstonský tým znovu patří mezi nejlepší a Lopez je přesvědčený, že si tento status udrží.

Ve formuli 1 jde hlavně o vývoj v průběh sezóny a podle majitele Lotusu dokáží v Enstonu bojovat i na tomto poli. "Moc lidí neví, že jsme loni měli stejný počet balíků úprav jako Red Bull, akorát ty naše nefungovaly," vysvětloval Lopez.

"Rok předtím všechny fungovaly, ale základ vozu nebyl tak dobrý. Vzpomínám si, že jsem viděl článek, ve kterém se psalo, že jsme v průběhu sezóny dosáhli druhého největšího zlepšení ze všech týmů. Takže letos s dobrým vozem a snad i funkčními úpravami doufáme, že dokážeme bojovat."

Další článek: Jezdci vnímali kontroverzní kontext GP Bahrajnu, rádi odjíždějí pryč