Lopez otevřel Alonsovi dveře do Lotusu, ten ale zamířil jinam

Lotus měl v roce 2013 skvělý vůz a letos měl být jedním z favoritů. Nakonec ale v Enstone postavili jeden z nejhorších vozů.
Lopez otevřel Alonsovi dveře do Lotusu, ten ale zamířil jinam

„Pokud byste vloni odstranili Red Bull z posledních šesti závodů, vyhráli bychom je téměř všechny my, ale s rozpočtem, který byl mimořádný,“ říká Grosjean pro Autosport. Podle Francouze vypadala na začátku roku data z tunelu velmi příznivě, ale po vyjetí na trať se ukázalo, že Lotus nemá dobrý vůz.    

Příští rok by se to už snad opakovat nemělo. „Viděl jsem vůz a vypadá hezky. Poučili jsme se z našich chyb. Týmu pomůže vše, co jsme se letos naučili.“

Lotus je ale dnes i díky menším financím podstatně menším týmem, než v dobách Renaultu. „Myslím, že máme stále potenciál. Věřím, že pokud bychom mohli dostat do továrny tři nebo pět důležitých lidí, byl by to krok vpřed. Na druhou stranu když někteří lidé odešli, museli jsme je nahradit mladšími a ti potřebovali čas na to, aby si zvykli na svou novou práci. Není to stejný vůz jako v letech 2005 a 2006, je menší. Ale myslím, že dokážeme udělat vůz, který je schopen dojet na pódiu a být čtvrtý nebo pátý v šampionátu, možná dokonce bojovat s Williamsem.“

Od příštího roku bude navíc Lotus používat pohonné jednotky od Mercedesu, což by mělo podle Grosjeana také pomoci.

Lopez měl zájem o Alonsa

Gérard Lopez mezi tím přiznal, že Lotus měl zájem o Fernanda Alonsa. „Otevřeli jsme Fernandovi dveře, ale bylo jasné, že má své cíle,“ řekl pro El Mundo. Lopez si nyní odskočil z F1 na trávník a kupuje podíl ve fotbalovém týmu ve španělském městě Lugo.

Lopez by Alonsovi přál ještě alespoň jeden titul. „Doufám, že ano. Je to jezdec, který si zaslouží vyhrát alespoň ještě jeden šampionát.“

Další článek: Fotogalerie: Připomeňte si Alonsa v McLarenu v roce 2007

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10