Lopez: náklady nemáme pod kontrolou, Horner mluví o návratu osmiválců

Šéf Lotusu Gérard Lopez se distancuje od slov Bernieho Ecclestona, který prohlásil, že týmy mají utrácet jen tolik, kolik mají.
Lopez: náklady nemáme pod kontrolou, Horner mluví o návratu osmiválců

Lopez říká, že pro menší týmy je nemožné kontrolovat výdaje, protože jejich podstatnou část tvoří náklady na nové pohonné jednotky.

„Osobně dokážu rozhodnout jen o tom, že pro aerodynamický vývoj vyrobíme méně křídel, což taky děláme,“ říká Lopez pro Autosport.

„Nemohu ale rozhodovat o nákladech na celý motorový balík, které dnes představují čtyřicet milionů euro. Předtím to bylo osm. To nedokážu změnit. Ve skutečnosti jsem hlasoval proti novým motorům, takže kdo je odpovědný za současnou situaci?“

Christian Horner s Lopezem fakticky souhlasí. Kromě vysokých nákladů mu vadí také omezený vývoj, díky němuž bude obtížné dohnat náskok Mercedesu. Horner proto zcela otevřeně mluví o možnosti návratu osmiválců.

„Nikdo se nevrací rád zpět, ale občas to musíte udělat,“ řekl Horner. „Zoufalé situace si vyžadují zoufalá opatření a myslím si, že když se podíváte na náklady těchto jednotek, tak je to udržitelné pro všechny týmy a samozřejmě i pro všechny výrobce?“

Horner ale připouští, že návrat k osmiválcům není moc pravděpodobný. Mercedes navíc už před časem avizoval, že by v takovém případě z F1 odešel. 

Další článek: Massa: Nikomu k titulu pomáhat nebudu